Günaydın Çorum’da aday adaylarına seslendi ve “Eğer aday olmak istiyorsan bana yakın olma, halka yakın ol” dedi

"Bu parti objektif bir biçimde, en doğrusu neyse öyle aday belirleyecek"

Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Günaydın CHP Çorum Merkez İlçe Başkanlığınca bir düğün salonunda gerçekleştirilen danışma meclisi toplantısında yaptığı konuşmada, yaklaşık 7 ay sonra Türkiye’de yerel yönetim seçimleri yapılacağını belirterek, bu seçimin, belediye başkanlığı ya da meclis üyeleri seçimleri dışında da anlam taşıdığını savundu.

CHP’nin, Cumhuriyet Halk Fırkası’nın devamı olan 90 yıllık bir parti olduğunu ifade eden Günaydın, Türkiye’deki 77 milyon kişiyi eşit olarak gördüklerini, kesinlikle ayrımcılık yapmadıklarını söyledi.

“Bu ülkede insanlar, elbette doğdukları evden dolayı bazı özellik taşırlar” diyen Günaydın, “Bu, hiç kimse için ne avantajdır ne de dezavatajdır. CHP, ‘cami de benimdir, cemevi de benim’ diyenlerin partisidir. Cumhuriyet Halk Partisi kutsala karşı eşit mesefade olan bir partidir” ifadelerini kullandı.

Yerel seçimlerde parti teşkilatlarının yapması gerekenleri de anlatan Günaydın, şöyle devam etti:

“Bin 396 yerde seçim yapacağız. 14 milyonluk İstanbul’da da seçim yapacağız, 3 bin nüfuslu ilçede de seçim yapacağız. Her biri için ayrı yöntem gerekecek ama ben biliyorum ki yapacağımız tek şey, halkın kimi desteklediğini bulmaktır. Bunun yolu bazen anketten geçer, bazen üye bazında sandık kurmaktan geçer, bazen de ön seçimden geçer. Ankara’ya gelip benimle görüşmek isteyen arkadaşların, genel merkezle ahbap çavuş ilişkisi kurmak, abi, kardeş edinmek işlerine yaramaz. Eğer aday olmak istiyorsan bana yakın olma, halka yakın ol. Mesele bu kadar basit.  Bu parti objektif bir biçimde, en doğrusu neyse öyle aday belirleyecek. Birbirimizle yarışacaksak, çalışma rekabeti içerisinde olacağız” dedi.

    Cuma, 30 Ağustos 2013 12:58

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica