Kılıçdaroğlu, Büyük Taarruz’un 91. yılı etkinlikleri kapsamında geldiği Afyonkarahisar’daki iki günlük programlarını tamamladı

Kılıçdaroğlu, programının ikinci gününde son olarak Dazkırı ve Evciler ilçelerine giderek, vatandaşların Zafer Bayramı’nı kutladı.

Evciler ilçe meydanında konuşan Kılıçdaroğlu, iki gündür Afyonkarahisar’da olduğunu ve ilçe ilçe gezdiğini söyledi. Vatandaşın ayağına gidip onlarla oturduğunu dile getiren Kılıçdaroğlu, “vatandaşa hizmet etmenin hakka hizmet etmek” olduğunu ifade etti.

Dünyanın en pahalı mazotu ve benzininin Türkiye’de kullanıldığını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

“Ürünümüzün fiyatı 10 yıldır artmıyor. Neden artmıyor? Ben 2 yıl önce buraya gelseydim ve bir toplantı yapıp deseydim ki, ‘Bu politika böyle giderse, biz 2 sene sonra saman ithal ederiz.’ Sizler de bana, ‘Bu ülkeye saman mı ithal edilir?’ derdiniz. Cumhuriyet tarihinde herhangi bir hükümet Türkiye’ye saman ithal etti mi? Tarlalar var, suyumuz, güneşimiz var, Allah’a şükür her şeyimiz var. Neden saman, kurbanlık koyun ithal ediyoruz? Bunu düşünerek oy vermemiz gerekir.”

“Bize yardım edene biz ne zamandan beri ihanet etmeye başladık”
Kılıçdaroğlu, ölen Libya lideri Muammer Kaddafi’nin, Kıbrıs Barış Harekatı’nda Türkiye’ye uçak yakıtı ve lastiklerini göndererek yardım ettiğini anlatarak, şunları söyledi:

“Kaddafi bize yardım etti, biz ne yaptık, Kaddafi’yi öldürdük. Elinizi vicdanınıza koyun. O iman dediğinizin üzerine elinizi bir koyun. Bize yardım edene biz ne zamandan beri ihanet etmeye başladık. Avrupa Birliği’ne gittim, bir panel vardı, yabancılar katılıyordu, bende katıldım. Kaddafi’yi eleştirdiler. Şunu söyledim, ‘İstediğiniz kadar eleştirebilirsiniz, ama bir siyasi liderin linç edilmesine ben karşıyım. Bir kimse düşüncesinden ötürü linç edilemez. Onun için biz vefa borcumuzu bile yerine getiremedik. Gittiler Kaddafi’nin elinden para aldılar, ödül aldılar, dönüp Türkiye’ye geldiler, Kaddafi’yi sırtından bıçakladılar. Kimse kusura bakmasın. Ahde vefa denen bir şey vardır.”

Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar programını tamamlayarak Ankara yönüne hareket etti.

    Salı, 27 Ağustos 2013 15:54

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica