"Statlar ve hakem odalarında gizli kamera bulunmuş mudur? Bulundu ise basında yer alan bu “3 stat” hangileridir"

Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle:

Türkiye Büyük millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Suat Kılıç tarafından yazılı olarak yanıtlanmasını arz ederim.

Dr. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

Son dönemde basına yansıyan gizli kamera kayıt iddiaları toplumda endişe yaratmaktadır. Gizli kamera kayıtları ile yaşanan güven eksikliği, son günlerde gündeme damgasını vuran “3 statta hakem odalarında gizli kamera bulundu” iddiaları ile de artış göstermiştir.

Bu bağlamda:

1- Statlar ve hakem odalarında gizli kamera bulunmuş mudur? Bulundu ise basında yer alan bu “3 stat” hangileridir?
2- Hakem odalarına gizli kamera konulmasının sebepleri nelerdir? Konuyla ilgili yasal inceleme başlatılmış mıdır? Olayın sorumluları hakkında uygulanan yaptırımlar var mıdır varsa nelerdir?
3- Hakemlerin soyunma odası görüntüleri tehdit amaçlı mı kayıt altına alınmıştır? Kayıt altına alınan görüntüler ile ilgili sorun yaşayan veya tehdit edilen kaç hakem vardır? Bu hakemler için alınan ya da uygulanan tedbirler var mıdır? Varsa nelerdir?
4- Hakemlerin soyunma odasında yapmış oldukları konuşmalar da kayıt altına alınmış mıdır? Alındı ise bu konuşmalarla ilgili sorun yaşayan veya tehdit edilen kaç hakem vardır? Bu hakemler için alınan ya da uygulanan tedbirler var mıdır? Varsa nelerdir?
5- “3 statta hakem odalarında gizli kamera bulundu” iddialarından sonra Federasyon ve MHK durumdan haberdar edilmiş midir?
6- TFF’nin konuyla ilgili uygulamış olduğu bir yaptırım bulunmakta mıdır? Varsa bu yaptırımlar nelerdir?
7- Bahsedilen statlar ve hakem odaları dışında gizli kamera bulunan başka stat ve hakem odaları var mıdır? Benzer olayların yaşanmaması için güvenlik tedbirleri alınacak mıdır?

    Cumartesi, 24 Ağustos 2013 15:32

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica