Kılıçdaroğlu, Irak’ta İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretleri ve İmam Kazım’ın türbesini ziyaret etti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu Türkiye’nin Irak İslami Yüksek Konseyinin merkezinde Konsey Başkanı Ammar el Hekim ile görüştü.

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Irak ziyareti kapsamında güvenlikli bölge olarak adlandırılan “Yeşil Bölge”den geniş güvenlik önlemleri altında ayrıldı. Buradan ilk olarak Kazımiye bölgesine geçen Kılıçdaroğlu, bölgede bulunan İmam Kazım’ın türbesini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Daha sonra Azamiye bölgesine geçen Kılıçdaroğlu, burada da İmam-ı Azam Ebu Hanife Hazretlerinin türbesini ziyaret etti. Türbe ziyareti sırasında Kılıçdaroğlu’na Hazreti Muhammet’e ait olduğu belirtilen sakalı şerif gösterildi.

Kılıçdaroğlu, daha sonra Türkiye’nin Bağdat Büyükelçiliğini ziyaret ederek, Büyükelçi Yunus Demirer ve büyükelçilik çalışanlarıyla bir süre görüştü. Kılıçdaroğlu, daha sonra Türk Şehitliğini ziyaret etti. Burada saygı duruşunda bulunan Kılıçdaroğlu, şehitlik anı defterini imzaladı. Kılıçdaroğlu, şehitlik içindeki Genç Osman’ın mezarını ziyaret ederek dua okudu. Türk şehitliğini ziyaret sırasında güvenliği Büyükelçilikte görevli özel harekat polisleri sağladı.

Kılıçdaroğlu, buradan da Irak İslami Yüksek Konseyinin merkezine geçerek Konsey Başkanı Ammar el Hekim ile görüştü. Yaklaşık yarım saat süren görüşme, basına kapalı gerçekleşti.

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 23 Ağustos 2013 13:09

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica