CHP’den Kastamonu çıkarması

CHP’li 12 Milletvekili Kastamonu’da üç gün sürecek bir alan çalışması için görevlendirildi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen heyet üç gün boyunca Kastamonu’nun çeşitli ilçelerinde esnafı, pazarı, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek Kastamonu halkının sorunlarını dinledi. Kastamonu halkı CHP heyetine büyük ilgi gösterdi.

Ziyarette İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi’ye, Bursa Milletvekili İlhan Demiröz, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Bartın Milletvekili Muhammet Rıza Yalçınkaya, Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, İstanbul Milletvekili Ayşe Eser Danışoğlu, İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt. İstanbul Milletvekili Sedef Küçük, Samsun Milletvekili Ahmet İhsan Kalkavan ile Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk eşlik etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından görevlendirilen heyet üç gün boyunca Kastamonu ilçelerinde esnafı, pazarı, sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek Kastamonu halkının sorunlarını dinlerken Kastamonu halkı da CHP heyetine büyük ilgi gösterdi.

İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi Kastamonu programını Merkez ilçede partililerle yapılan toplantıyla başlarken, daha sonra Merkez ilçede Esnaf ziyareti gerçekleştirildi. Tüm esnafın elini sıkan ve sorunlarını dinleyen Çelebi,  Esnaf ziyareti sonrasında, Kastamonu Sanayii sitesini ziyaret etti. Çelebi üç gün süren alan çalışması süresince, Yol- İş sendikasını, TAŞİKO taşıyıcılar Kooperatifi gibi çeşitli sendikaları ziyaret etti. Sendika ziyaretleri sırasında örgütlülüğün öneminden söz eden çelebi daha sonra, köylülerle ve muhtarlarla toplanarak sohbet etti. Köylülerin, esnafın ve muhtarların yaşadığı sorunları tek tek dinledi. Çelebi köylülere ve muhtarlarla yaptığı konuşmada “Kastamonu’yu sevmek sarımsağı, pirinci ithal etmemektir, Kastamonu’yu sevmek Kastamonu’nun değerlerine sahip çıkmaktır. Biz buraya gösteriş yapmaya gelmedik, bu ziyaret uğradık gittik ziyareti değildir. Biz nerede mağdur varsa onun sesi olmaya geldik. Birebir iletişim kurmaya geldik. Umut olmaya, umut almaya geldik. El ele vererek Kastamonu’da umudu büyüteceğiz.” dedi.

Kastamonu’daki siyasetçilerinin sorun yokmuş havası estirdiklerini söyleyen Çelebi, “Nerede sorun varsa, nerede mağdur varsa CHP onların sesi olacaktır” dedi.

Çok yoğun bir dönemde Kastamonu’ya geldiklerini söyleyen Çelebi sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu çalışmayı birkaç ilde yaptık ama Kastamonu bizim için çok çok önemli. Kastamonu’nun sorunları çok. Arkadaşlarımız ilçelere gidecekler ve burada vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini dinleyecekler. Bu taleplerin dışında örgütlerimizin katkı ve değerlendirmelerini alıp bir rapor halinde genel başkanımıza sunacaklar. Kastamonu’nun taleplerinin hem parlamentoya hem de Türkiye kamuoyuna taşınması noktasında bir sorumluluk üstlenecekler. Ciddi anlamda bir yasa yapılması bile uygar ilişkiler içerisinde olmuyor ve oldubittiye getiriliyor. Bunlara karşı CHP milletvekilleri onurla direniyor. Bunları aşacağız. Bu sürece asla teslim olmayacağız, sonuna kadar mücadele edeceğiz. Kastamonulu tüm siyasiler Kastamonu’yu çok sevdiklerini söylüyorlar. Kastamonu’yu sevmek demek sarımsağın başkenti olan Kastamonu’da sarımsak üretilirken Çin’den sarımsak ithal etmemek demektir. Kastamonu’yu sevmek demek dünyanın en iyi pirinci Tosya’da üretilirken Amerika’dan GDO’lu pirinç ithal etmemek demektir. Kastamonu’yu sevmek demek Şeker Fabrikası’nı kapatmamak şeker pancarı üreticisini yok etmemek demektir. Kastamonu’yu sevmek demek HES’lerle Kastamonu turizmini yok etmemek ve geleceğini karartmamak demektir. Kastamonu en çok göç veren illerden biri. Kastamonu’da birçok sorun var. Ama sorun yokmuş gibi yansıtılıyor. Bazı alanlarda yapılan iyileşmeler varsa alkışlarız, bundan da gocunmayız. Bugüne kadar hangi ilden yada ilçeden bir sorun iletildiyse meclise taşıdık, taşımaya da devam edeceğiz. Kastamonu’ya düzenlediğimiz bu ziyaret klasik anlamda geldik uğradık ziyareti, gösteri ziyareti olmayacak. Nerede sorun varsa, nerede mağdur varsa CHP onların sesi olacaktır.”

Çelebi Kastamonu ziyaretinin son gününde, pazar esnafını, dokuma tezgahlarını ve Kuzeykent iş merkezi çalışanlarını tek tek ziyaret etti.

CHP İl Başkanı Salih Karasalihoğlu ise son seçimlerde aldıkları 34 bin oyu arttırmak adına çaba gösterdiklerini belirterek 2014’de çok ciddi seçimler olacağını ve halkla bütünleşip bu seçimlerden başarıyla çıkmak istediklerini vurguladı.

AKP iktidarına son verme görevinin CHP’ye düştüğünü söyleyen Salih Karasalihoğlu, “2011 seçimlerinde maalesef milletvekili çıkaramadık. Yoğun çabalarımız oldu ancak 34 bin oy milletvekili çıkartmaya yetmedi. Kastamonu örgütü olarak elimizdeki potansiyeli muhafaza edip daha ileriye götürmeye çalışıyoruz. Örgütümüzde bulunan tüm yöneticilerimiz bu çalışmanın içindeler. AKP nasıl geldiyse biz aynen onları geri göndereceğiz. Bu görev CHP’ye düşüyor. Bu iktidardan kurtulmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Partililerimiz günün birlik günü olduğunu unutulmamalıdır. Önümüzde çok kısa bir süre kaldı. 2014’de çok ciddi seçimler bizleri bekliyor. Halkımızla, vatandaşımızla bütünleşerek bu seçimlerde CHP’nin başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum” dedi.

Yoğun Çalışma programı Parti merkezinde yapılan değerlendirme toplantısıyla son buldu.

-Milletvekilleri ve Görevli oldukları ilçeler-

Kastamonu’ya gelerek çalışan Milletvekilleri ve görev aldıkları İlçeler şöyle:

1- İlhan Demiröz (Bursa) Daday, İhsangazi, Araç

2- Uğur Bayraktutan (Artvin) Abana, Bozkurt, Çatalzeytin

3- Muhammet Rıza Yalçınkaya (Bartın) Cide, Şenpazar

4- Tanju Özcan (Bolu) Küre, Seydiler, Ağlı, Devrekani

5- Ramazan Kerim Özkan (Burdur) Taşköprü, Hanönü

6- Ayşe Eser Danışoğlu (İstanbul) Küre, Seydiler, Ağlı, Devrekani

7- İhsan Özkes (İstanbul) Tosya, Merkez

8- Kadir Gökmen Öğüt (İstanbul) Azdavay, Pınarbaşı

9- Sedef Küçük (İstanbul) Daday, İhsangazi Sanayi sitesini ziyaret etti. Çelebi, Araç

10- Süleyman Çelebi (İstanbul) Merkez

11- Ahmet İhsan Kalkavan (Samsun) İnebolu

12- Ali İhsan Köktürk (Zonguldak) Cide

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 27 May 2013 13:22

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica