“Türkiye de, 2002-2013 Temmuz Ayı dönemleri itibarıyla polis kayıtlarına geçen cinsel istismar ve tecavüz vakası sayısı nedir?”

Tanrıkulu’nun soru önergesi şöyle:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı'na
Aşağıdaki sorularımın Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını arz ederim.

Dr. M. Sezgin Tanrıkulu
İstanbul Milletvekili

1- Namus ve emekleri ile geçimlerini sürdürmek için gazetelere iş arıyorum ilanları veren Tuzla ve Kocaeli'nde 8 (sekiz) kadın vatandaşımızı, farklı tarihlerde sözde iş görüşmesine çağırıp, tuzağa düşürerek kaçıran ve tecavüz eden caniler hakkında başlatılan yasal süreçteki son durum nedir?
2- Farklı tarihlerde caniliklerini sürdüren bu kişiler neden zamanında emniyet güçleri tarafından yakalanamamıştır? Olayla ilgili olarak Emniyet Müdürlüğü neden zamanında gerekli tedbirleri almamış ve bu canileri etkisiz hale getirmemiştir?
3- Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından asayiş uygulamalarında büyük bir zaaf içinde bulunulmasının nedenleri nelerdir? Bu zaafların ortadan kaldırılması için hükümetiniz tarafından alınması düşünülen önlemler bulunmakta mıdır?
4- Türkiye de, 2002-2013 Temmuz Ayı dönemleri itibarıyla polis kayıtlarına geçen cinsel istismar ve tecavüz vakası sayısı nedir?
5- Türkiye de, 2002-2013 Temmuz Ayı dönemleri itibarıyla Mahkemelere intikal eden cinsel istismar ve tecavüz vakası sayısı nedir?
7- Tecavüz mağduru kadın vatandaşlarımıza sağlanan rehabilite ve sosyal yaşam destek programları nelerdir?
8- 2002 – 2013 Temmuz ayı dönemleri itibarıyla kaç kadın vatandaşımız bu programlardan yararlandırılmıştır?”

    Çarşamba, 14 Ağustos 2013 14:56

Bağlantılı Konular