CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil’den Bakan Eroğlu’na; “Zihni fukara, aklı ukala…”

Bakan Eroğlu’nu yanıtlarken, ““Akıl baştan gidince, dilin freni boşalır” diyen Genel Sekreter Tamaylıgil yazılı bir açıklama yaptı.

CHP Genel Sekreteri Bihlun Tamaylıgil’in yazılı açıklaması şöyle;
“Haddini aşmayı alışkanlık haline getirmiş AKP’li mevkidaşları ve yandaşları gibi, Orman Bakanı Veysel Eroğlu’da Genel Başkanımız Sayın Kılıçdaroğlu’na sataşmış, seviyesiz bir açıklama yaparak,  “Yazıklar olsun” demiş.

Köşeye sıkıştıkları anda saldırganlaşan ve halkı korkutarak, yıldırarak sindirmeye çalıştıkları gibi CHP liderine ve CHP’lilere de hakarete kalkışan diğer AKP yöneticileri gibi Veysel Eroğlu’da,  İnsan, Demokrasi, Çevre ve Doğa konusundaki duyarlılığını dost düşman herkesin bildiği Sayın Kılıçdaroğlu’nu eleştiri kervanına katılmış.
AKP’lilere yakışmayan siyasi olgunluğu bir kenara koysak bile, her tür insani nezaket kurallarını da ayaklar altına alan Veysel Eroğlu “Kılıçdaroğlu’na yazıklar olsun” açıklamasıyla bir gerçeğe de parmak basmaktadır.
O gerçek şudur;  Akıl baştan gidince dilin freni boşalırmış.
AKP’nin bakanları da, yöneticileri de freni boşalmış dilleriyle saldırganlıklarını sürdürüyorlar. İçlerine yerleşmiş iktidardan gitme korkularına  baskı, tehdit ve haddini aşan kelimelerle çare arayanlar,  elbette demokrasi, hak ve özgürlüklerin kararlı savunucusu  Kılıçdaroğlu’ndan yükselen toplumsal bir sesi duymaktan rahatsız olurlar.
Böylelerine en güzel cevabı Namık Kemal  vermiş ve  “zihin fukara olunca ,akıl ukala olurmuş” demiş.
Öyle anlaşılyor ki, Veysel Eroğlu’nun haddini aşması ve ukalalığı da zihin fukarası olmasından kaynaklanıyor."

    Pazartesi, 12 Ağustos 2013 14:33

Bağlantılı Konular