Erdoğan Toprak: “Sporu siyasetle dizayn edenler şimdi kalkıp statlara siyaset sokmayın diye tehditler savuruyor.”

“AKP’li yöneticilere ve Gençlik ve Spor Bakanı’na itidal çağrısında bulunuyorum, bu yaklaşımla çok daha büyük ve vahim olaylara neden olacaksınız, bu tehditlerden vazgeçin”

“AKP, protestolardan ders çıkaracağına, protestoculardan terörist çıkarmaya çalışıyor”.

Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’ın Statlara siyaset taşıyanların bedel ödeyeceği tehdidi ile “30 senedir terörle mücadele eden bir devletiz. Bir-iki, yaşanır. Üçüncüde kontrol altına alınır” açıklamasının korkunç bir açıklama olduğunu belirterek, “Bu yaklaşım olayları içinden çıkılmaz bir noktaya sürükleyecektir”  uyarısında bulundu.

Erdoğan Toprak’ın Açıklaması Şöyle:
“Öncelikle AKP’li yöneticilere ve Gençlik ve Spor Bakanı’na itidal çağrısında bulunuyorum, bu yaklaşımla çok daha büyük ve vahim olaylara neden olacaksınız, bu tehditlerden vazgeçin ve milletin huzurunu kaçırmayın.

Gezi direnişinin AKP’nin kimyasını bozduğu anlaşılmaktadır. AKP protestolardan ders çıkaracağına, protestoculardan terörist çıkarmaya çabalıyor. Bütün taraftarlara terörist damgası vurmak, stadyumları terörist yuvasıymış gibi göstermek bu ülke sporunu geri dönülmez bir çöküşe sürükleyecektir.

Eskiden insanlar ligin başlamasını heyecanla bekliyorlardı; şimdi büyük bir korku ve endişeyle bekler oldular. Çünkü başta Gençlik ve Spor Bakanı olmak üzere AKP’li birçok yönetici sürekli bir biçimde sporseverleri tehdit edip, hükümetin hoşuna gitmeyen sloganları atanlara terörist muamelesi yapacaklarını söylüyorlar. Statlarda yaşanacak her türlü şiddetin sorumlusu AKP olacaktır. Milletin maç keyfine karışmayın, seyirciye ve statlara dokunmayınız.

Spora siyaset sokamayın diyen AKP’liler önce dönüp kendilerine baksınlar. Federasyonların seçimlerine nasıl müdahale ettikleri, listelerin bakanlık ve başbakanlık koridorlarında nasıl belirlendiği; federasyon başkanından, teknik direktöre, sporcudan masöre kadar her aşamada kadrolaştıklarına bütün Türkiye tanıklık etmektedir. Eskiden federasyonların özerkliği söz konusuydu. AKP döneminde bu özerklik ilkeleri yok sayılmaktadır. Sporu siyasetle dizayn edenler şimdi kalkıp statlara siyaset sokmayın diye tehditler savuruyor.

Spora siyaseti bulaştırdıkları için, gözleri kadrolaşmaktan başka bir şey görmediği için bugün ülke sporu büyük bir gerileme yaşamaktadır. Bırakın kupa ve madalya almayı; sporcularımız dopingli çıkıyor ve ülke olarak dünyada prestij kaybediyoruz. Irkçılıkla dahi suçlanır, ceza alır hale geldik. AKP’nin ülke sporunu ayağa kaldırmak gibi bir derdi zaten yoktur, kendi iktidarının derdine düşmüş durumdadır.

Başta AKP hükümeti olmak üzere herkesi daha sorumlu davranmaya, sağduyu ile hareket etmeye ve ülke sporunu geri dönüşü olmayan bir sürece sokmamaya davet ediyorum.”

    Pazar, 11 Ağustos 2013 14:10

Bağlantılı Konular