Adnan Keskin: “İktidarın hedefinde kendisine yan bakan sanatçılar var”

CHP Genel Başkan yardımcısı Adnan Keskin, “Suçlu suçsuz ayırımı yapmadan, her önüne gelen sanatçıyı eroinman-kokainman” diye gözaltına aldırtan AKP iktidarını yazılı bir açıklama ile kınadı.

Keskin’in yazılı açıklaması şöyle:
“Kindar Başbakan ve iktidarı, Silivri’de özel yetkili mahkemenin verdiği akıl almaz, hukuk dışı  kararlar açıklanırken,  içlerinde gezi eylemlerine destek verenlerin de olduğu  çok sayıda sanatçıyı eroinman-kokainman diye gözaltına aldırmaya başladı.

Suçlu suçsuz ayırımı yapmadan herkesi bir çuvala doldurtan ve  ilk tahkikatın gizli olduğunu da unutarak teşhir ettiren iktidar,  hem sanatçıları itibarsızlaştırma, hem de baskı ile  gözdağı verme, sindirme, teslim alma politikasını sürdürdü.

Böylece, kendilerini devletin değil,  AKP’nin memuru gibi gören ilgililer, yetkililler ve onların destekçisi medya mensupları, “Bunların hesabı sorulacak”  diye,  gezi eylemlerine destek veren sanatçıları tehdit eden Başbakan Erdoğan’ın talimatını yerine getirmiş oldular.

Kindarlıkta sınır tanımayan Başbakan Erdoğan,  Silivri’de özel yetkili mahkemenin kararları açıklandıktan sonra da bilboordları “Bugün Bayram” diye fotoğraflı  afişleriyle doldurtarak,  verilen kararların kimi veya kimleri memnun ettiğini, kimlerin bu kararların arkasındaki gölge aktörler olduğunu kamuoyuna göstermiş oldu.

Öyle anlaşılıyor ki,  Silivri’de  verilen kararlarla İktidara karşı olanlardan şimdilik  kurtulmuş olan Başbakan ve AKP iktidarının hedeflerinden biri artık.  sanatçılar.

Gece yarısı baskınlarıyla torba yasalar çıkaran, Silivri’de AKP ve R.T. Erdoğan  karşıtlarını aynı torba kararda  mahkum ettiren iktidar, bu kez, suçlu-suçsuz ayrımını mahkemelere bırakmadan sanatçıları da bir torbada  uyuşturucu müptelası-kokainman diye damgalatmaya başladı

Ama hepimiz iyi biliyoruz ki,  zifiri karanlık aydınlık habercisidir. Bu şafak yakın,  gün doğacak  demektir.

AKP’nin her kesimi hedef alan kindar, hukuk tanımaz karanlık uygulamaları,  CHP’nin hoşgörülü, kararlı, birlik, kardeşlik ve huzurdan yana politikalarıyla sona erecek, Türkiye CHP ile  aydınlığa çıkacaktır.”

Anahtar Kelimeler
    Salı, 06 Ağustos 2013 15:01

Bağlantılı Konular