Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi Antalya'da sürüyor

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimleri devam ediyor. Bursa ve Hatay’da tamamlanan eğitimlerin ardından, bu hafta, sıra Denizli ve Muğla’nın da katılımıyla Aydın ve Antalya’da.Sonraki tarihler için programa katılım başvuruları internet üzerinden sürüyor.

Genel Başkan Yardımcısı Perihan Sarı’nın konuyla ilgili açıklaması:

Aydın ve Antalya merkezli yapılacak olan Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi (YYAAE), 02 – 03 Ağustos tarihleri arasında, her iki ilde de birer program halinde uygulanacak. Aydın, Denizli, Muğla ve Antalya’dan; Belediye Başkanı, Belediye Meclis Üyesi aday adayı parti üyeleri ile üye olmayan yurttaşlarımız ve muhtar adayı olan 500’e yakın katılımcı önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere hazırlanacak.

İki gün sürecek olan eğitim çalışmalarında katılımcılar, İletişim, Halkla İlişkiler ve Propaganda dersinin yanında;  Sosyal Demokrasi ve Yerel Yönetimler, Yeni Büyükşehir Yasası, Kentsel Dönüşüm, Muhtarlık gibi yerel yönetimlerle ilgili teorik dersler alacak ve tartışma – değerlendirme bölümüyle birlikte programı tamamlayacak.

Yerel Yönetim Seçimi Aday Adaylarına yönelik hazırlanan bu eğitim programında, yerel yönetim konusunda deneyim sahibi, uygulamanın içinden gelen ve akademik kadrolardan oluşturulan eğitmen grupları ders verecek. Ayrıca, eğitimin yapılacağı illerdeki eğitim organizasyonlarında parti eğitmenleri de görev alacak.

Yerel Yönetimler Seçimi Aday Adayları Eğitimi, Genel Merkez’in belirlediği takvim doğrultusunda, belirlenen bölge merkezlerinde, Büyükşehirler için iki, Eylül ayından itibaren de diğer iller için bir günlük program halinde uygulanmaya devam edecek.

Bu programlara katılım için başvurular, internet aracılığıyla CHP Web Sayfası üzerinden sürüyor.

    Cuma, 02 Ağustos 2013 14:36

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica