Eskişehir Milletvekili Kurt; “AKP, Bölgede huzursuzluk yaratmış”

Eskişehir Milletvekili Kazım Kurt,  sandık denetim sorumlusu olduğu Gaziantep-Kilis-Hatay illerine ziyaretlerde bulunarak il ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.

Kilis İl Başkanı Abidin Uslu ve ilçe başkanlarıyla bir çalışma yapan Kazım Kurt, şu tespitlerde bulundu;  “Kilis ziyaretimizde en büyük sorunun yanlış ‘Suriye Politikası’ olduğu bir kez daha anlaşılmıştır. Kilis’in nüfusundan daha çok, neredeyse 3 katı Suriyeli mültecinin Kilis’e yerleştiğini ve orada ciddi güvenlik sorunları yaşandığını gördük. İl başkanımızın açıklamalarına göre kural tanımaz bir halde, şimdilik kendi aralarında bile olsa asayiş sorunlarının yaşandığını öğrendik. Bu yanlış politikalar, Türkiye’yi zarara uğrattığı gibi gelecekte daha büyük sıkıntılar yarattığı endişesi taşıyoruz.”

Gaziantep’teki temasları sırasında ise Gaziantep Milletvekili Mehmet Şeker ve Hatay Milletvekili Refik Yılmaz’ın da katıldığı toplantıda Kurt; “Gaziantep örgütümüz, sandık sorumluları eğitimi konusunda oldukça iyi adımlar atmış ve kendi eğiticileriyle eğitimler yapmıştır. Bunun görmenin memnuniyetiyle ayrılıyoruz. Eylül ayında mahalle sorumlularının eğitimi konusunda da farklı bir adım atacağız.” ifadesini kullandı.

Gaziantep’te ziyaretlerde aynı zamanda,  ilçesi Yavuzeli’ne de uğrayan Kazım Kurt, ilçe Başkanı Ali Yılmaz ve vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

    Cumartesi, 27 Temmuz 2013 20:45

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica