Kemal Kılıçdaroğlu Hatay’da İSDEMİR işçilerini ziyaret etti

İskenderun Demir Çelik İşletmeleri’ni ziyaret eden Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, İSDEMİR Genel Müdürü Recep Özhan ve işletme yönetimiyle bir araya gelerek, brifing salonunda görüştü.

İSDEMİR’deki grevden doğan 3 milyon liralık zararın İSDEMİR’in değil, Türkiye’nin zararı olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “1989 yılında müfettişlik yaptığım dönemde, 4 ay İSDEMİR tesislerinde kaldım. Grev nedeniyle hem işçiler, hem işletme hem de ülkemiz mağdur oluyor. İşçiler ile işveren arasında ücret dışında da anlaşılmayan maddeler olduğu belirtiliyor. Yasarlar çerçevesinde bunlar çözülür” dedi.

Konuşmasının ardından yanındaki CHP milletvekillerine dönen Kılıçdaroğlu, “Arayı bulun, bu grevi çözüme kavuşturun” talimatı verdi. İşçilerin grev eylemine destek verdiklerini ve her zaman işçinin yanında olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, “Sizlerin bu haklı eylemini Ankara’dan duyup geldik. Umarım, duymayanlar da sizin sesinize en kısa zamanda kulak verirler. Haklı taleplerinizin yanında ve takipçisiyiz” diye konuştu.

    Cumartesi, 27 Temmuz 2013 20:27

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica