Kılıçdaroğlu, Mersin’de toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı eylemlerine katılan gençlerin Türkiye’nin adını dünyaya duyurduklarını belirterek, “Türkiye’nin onurunu o gençler kurtardı. Şimdi o gençler için cadı avı başlattılar. O gençler senin TOMA’larına, kurşunlarına direndiler. Onları gözaltına alarak korkutacağını mı sanıyorsun?” dedi.

Denizpark’ta kalabalık bir partili topluluğu tarafından sloganlarla karşılanan Kılıçdaroğlu’na, Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ile Mersin ve bazı illerin milletvekilleri, CHP Mersin İl Başkanı Faruk Mehmet Akar ve CHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan eşlik etti. Açılış ve temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Açılış töreni öncesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Özcan’ın konuşmasının ardından partililere seslenen Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın Akdeniz Oyunları kapsamında Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Macit Özcan’a teşekkür etmemesini eleştirerek, “Akdeniz Oyunları olurken en azından bir ülkenin başbakanı burada yapılan hizmetlerden belediye başkanına teşekkür etmezse o sadece o başbakanın ne kadar küçüldüğünü gösterir” diye konuştu.

    Pazar, 28 Temmuz 2013 20:11

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica