Ankara Milletvekili Nazlıaka’dan bağımlı hasta ve hasta yakınlarına destek

Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Gazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kapatılmak istenen Tıp Fakültesi’ne bağlı Psikiyatri Bağımlılık Ünitesi’nin önünde hasta ve hasta yakınlarıyla birlikte basın açıklaması yaptı.

Ankara Milletvekili Nazlıaka, konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Bir tıp doktoru olan Rektör’ün bağımlılık tedavisinde hasta-doktor ilişkisinin ve grup tedavisinin önemini bilmemesi mümkün değil. Hiçbir açıklama yapmadan buradaki hastaların tedavisini yarıda kesilmesini umursamadan tedavi merkezini kapatıyor. Konuyla ilgili kendisini aradığımda bana “konuyu siyasallaştırmayalım” dedi, bunu diyen rektör kampus çevresine pankartlar astırıp Büyükşehir Belediye Başkanına olan teşekkürlerini ileten rektör.

Bu klinikten 27 hasta yatılı hizmet almaktadır. Klinik kapatıldığı takdirde yakınlarıyla birlikte 100’den fazla insan mağdur olacaktır. Bunun sorumluluğunu nasıl taşıyacak Rektör? Bu konuyu Meclis’e de taşıdım. Bu konunun takipçisi olmaya devam edeceğim.”

Hasta ve hasta yakınları adına açıklama yapan Hakan Demiralp de kliniğin kendileri için olan önemine vurgu yaparak, “Bu klinikte 1984 yılından beri dünyadan ve Türkiye’den yaklaşık 30 bin hasta ve hasta yakını tedavi görmüştür. Burası kapatılırsa hastalar da hasta yakınları da büyük bir mağduriyet yaşayacaktır” diye konuştu.

    Salı, 30 Temmuz 2013 19:12

Bağlantılı Konular