Tezcan: "Gençlerimizin yanındayız"

“Öğrenim bursları AKP’nin bursu değildir. Üniversite öğrencileri de AKP’nin gençlik kolları değildir.”

Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü’nün   “direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma” gibi eylemlerde bulunan öğrencilere öğrenim kredisi verilmeyeceğini açıklamasını  eleştirdi. Tezcan’ın açıklaması şöyle:

“İlk orta ve yükseköğrenim kurumlarında uyguladıkları dindar gençlik projeleri kapsamında gençleri bölen AKP hükümeti, gözünü yine muhalif üniversite öğrencilerine dikmiştir.
Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü (KYK), “direniş, boykot, işgal, yazı yazma, resim yapma, slogan atma” gibi eylemlerde bulunan öğrencilere öğrenim kredisi verilmeyeceğini açıklamıştır.
Gençlerin düşünmesini, sorgulamasını, araştırmasını istemeyen AKP zihniyeti, mübarek ramazan ayında kendisi gibi düşünmeyen üniversite öğrencilerinin bursunu keseceğini hangi vicdanla açıklamaktadır?
Başbakan Erdoğan’ın uykularını kaçıran gezi direnişinin ardından yükselen halk hareketi AKP hükümetini korkutmakta, hükümeti ne yapacağını bilemez hale getirmektedir.
12 Eylül dönemini aratmayan uygulamalarıyla günden güne eriyen AKP’nin, üniversite öğrencilerini teslim alma operasyonu sonuca ulaşmayacaktır.
Öğrenim bursları AKP’nin bursu değildir. Üniversite öğrencileri de AKP’nin gençlik kolları değildir.
Üniversite öğrencileri, geleceğin yöneticileridir.  Bilimde, sanatta, siyasette Türkiye’nin yarınıdır.
Gençlerimizin yanındayız.”

    Çarşamba, 31 Temmuz 2013 15:53

Bağlantılı Konular