Halıcı: “Seçim süreçlerinde karşılaşılabilecek usulsüzlüklerin düzeltilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi olarak çözümler üretiyoruz.

e-Seçmen uygulaması ile seçmenlerin  kimlik numaraları ile hem kendilerine hem de aynı binadaki diğer seçmenlere ait bilgilere kolayca ulaşabileceğini belirten Emrehan Halıcı, Cumhuriyet Halk Partisi olarak seçim süreçlerinin her aşamasında karşılaşılabilecek usulsüzlükler ve hataların belirlenmesi ve düzeltilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi’nin çözümler ürettiğine dikkat çekti. Genel Başkan Yardımcısı Emrehan Halıcı’nın açıklaması şöyle:

“Seçim süreçlerinin her aşamasında karşılaşılabilecek usulsüzlükler ve hataların belirlenmesi ve düzeltilmesi için Cumhuriyet Halk Partisi olarak çözümler üretiyoruz.

Bu aşamada tüm vatandaşlarımızın kendilerinin, kendileriyle aynı hanede oturanlar ile kendileriyle aynı binada oturanların seçmen bilgilerinin yer aldığı e-seçmen uygulamamızı, internet, iphone ve android ortamlarında kullanıma açmış bulunuyoruz.

e-Seçmen’e www.chp.org.tr adresinden ve aşağıdaki linklerden ulaşılabilir.

e-Seçmen: http://bilisim.chp.org.tr/esecmen/ESecmen.aspx
iPhone Uygulaması: https://itunes.apple.com/app/e-secmen/id670241191
Android Uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.halici.e_secmen

e-Seçmen uygulaması kullanılarak seçmen listelerindeki eksikler, fazlalıklar, hatalar tespit edilebilir ve düzeltilmeleri sağlanabilir.

Yaklaşık 200,000 sandıkta görevli olan 400,000 CHP Sandık Çevresi Sorumluları bu denetimleri gerçekleştirmeye başlamıştır. Ancak bu işlemin tüm vatandaşlarımız tarafından da yapılması eksiksiz ve hatasız bir seçmen listesi için hayati önemdedir.

Hangi partiye yakın olursa olsun, dürüst ve güvenilir bir seçim isteyen tüm yurttaşlarımızı e-Seçmen uygulamamızı kullanarak; seçmen listelerini kontrol etmeye ve gördükleri eksiklik, fazlalık ve hataları bağlı oldukları ilçelerin ilçe nüfus müdürlüklerine bildirmeye davet ediyoruz.”

    Perşembe, 01 Ağustos 2013 14:45

Bağlantılı Konular