TMMOB, Nihat Matkap'ı ziyaret etti

Matkap, “Türkiye’nin tüm dinamikleri, tüm örgütlü kesimleri AKP hükümetinin  halka karşı düşmanca politikalarına karşı çıkmalı, bulunduğumuz her alanda mücadeleyi yükseltmeliyiz.“dedi.

Sivil Toplum Örgütlerinden Sorumlu  Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP’yi ziyaret eden TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu ve Yönetim Kurulu üyeleri G.Arif Sargın, Necip Mutlu, Esin Hacıalioğlu ve Sabri Konuk ile CHP Genel Merkezi’ndeki makamında görüştü.

Hükümetin TMMOB’la ilgili yasal düzenlemelerin Mimarlar Odasını nasıl etkilediği, yapılan haksızlıkların mimar ve mühendisleri düşürdüğü zorlukları anlatan ve  bir dosya halinde  Nihat Matkap’a veren Eyüp Muhcu, “ Hükümetin mağdur ettiği mühendis ve mimarlar olarak CHP’nin TBMM’de sürecinde gösterdiği duyarlılığa teşekkür ediyor, bundan sonraki direnişimiz ve mücadelemizde de katkısını önemli buluyoruz. ” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap da yaptığı konuşmada, Erdoğan Hükümetinin toplumun tüm kesimlerine olduğu gibi örgütlü yapılara karşı da ceberrut bir tutum takındığını belirterek; ” Biz CHP olarak AKP Hükümetinin bu vurdumduymaz, hakla karşı politikalarını her yerde deşifre ediyoruz. Başta Meclis olmak üzere tüm demokratik platformlarda buna karşı direniyoruz. Ülkemizin örgütlü aydın çevrelerinin de hükümetin tavrını giderek daha net bir şekilde anladığını görmekten mutluyuz. Biz çağrımızı sürekli gündemde tutmaya devam ediyoruz. Türkiye’nin tüm dinamikleri, tüm örgütlü kesimleri AKP hükümetinin  halka karşı düşmanca politikalarına karşı çıkmalı, bulunduğumuz her alanda mücadeleyi yükseltmeliyiz.“dedi.

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 25 Temmuz 2013 15:12

Bağlantılı Konular