Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu Kıbrıs Barış Harekâtının Yıldönümünde mesaj yayınladı

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu 20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtının 39. Yıldönümünü nedeniyle yayınladığı mesajda şöyle dedi:

“20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekâtının 39. Yıldönümünü idrak ederken, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetini kutluyor, Kıbrıs Türkleri kardeşlerimizi sevgiyle kucaklıyorum. Barış Harekâtı Türkiye’nin gücünün ne zaman, nerede, hangi maksatla ve nasıl kullanılacağının en seçkin ve örnek uygulamasıdır.  Devlet adamı rahmetli Bülent Ecevit’in başarılı yönetiminde Kıbrıs Türk halkı Rumların zulmünden kurtarılmış ve Kıbrıs adası o tarihten itibaren çatışmalardan uzak, güvenlikli bir ortama kavuşmuştur.  Harekât Türkiye’ye saygınlık kazandırmış ve Kıbrıs’ta Türk varlığı korunmuş ve güvence altına alınmıştır.

20 Temmuz törenlerinde CHP’ni eski Dışişleri Bakanımız, Parti Meclisi üyemiz Sayın Murat Karayalçın ile Manisa Milletvekilimiz Sayın Sakine Öz temsil etmektedirler.

CHP,  milli Kıbrıs davamızın daimi savunucusu olmaya devam edecek ve Kıbrıs Türk halkıyla dayanışması güçlendirilerek sürdürülecektir.”

    Pazartesi, 22 Temmuz 2013 09:35

Bağlantılı Konular