Ramazan da bile “tutuklu gazeteci yok” diyen Başbakan Salı’yı bekle, CHP gerçekleri yüzüne çarpacak.

CHP Salı günü saat 11.00′de “Dünyanın en büyük gazeteci cezaevi olan Türkiye”nin kapılarını dünya kamuoyuna, yerli yabancı gazetecilere, uluslararası hukuk kuruluşlarıyla, AB dahil ilgili kuruluşlarla kurumlara açacak.

23 Temmuz Salı günü saat 11.00′de  CHP Genel  Merkezi’nde düzenlenecek Basın Toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, “Dünyanın en büyük gazeteci cezaevi olan Türkiye” deki basın- iletişim özgürlüğü ile tutuklu veya gözaltındaki gazetecilere dikkat çekecek ve  sorunlarına  değinecek.

Basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sonra cezaevlerini tek tek dolaşarak ve o cezaevlerindeki gazetecilerle görüşerek raporu hazırlayan CHP Milletvekilleri Nurettin Demir, Veli Ağbaba ve Özgür Özel ayrıntılı açıklamalar yapacaklar.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun basın toplantısı yaparak  Türkiye ve dünya kamuoyuna duyuracağı ”Dünyanın En Büyük Gazeteci Cezaevi Türkiye” raporu, Türkçe ve İngilizce kitap olarak da basıldı.

CHP’nin raporu yerli yabancı gazetecilere, uluslararası hukuk kuruluşlarına, AB dahil ilgili kurum ve  kuruluşlara da gönderilecek

Tarih: 23 Temmuz 2013
S a a t : 11.00
Y  e  r : CHP Genel Merkezi

    Pazar, 21 Temmuz 2013 09:31

Bağlantılı Konular