5 Temmuz 2013 Başbağlar'ı da unutmadılar

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, “Tahlil – Taksim Formu” için önemli bir hazırlık içerisinde olduklarını söyledi.

Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcıları Nafer Çapar ve Sertaç Demirel’le birlikte 5 Temmuz 1993 yılında PKK’nın 33 sivil katletmesiyle gerçekleşen Başbağlar Katliamı’nı yerinde anmak üzere Erzincan’a giden İrfan İnanç Yıldız, “Acının dili, dini, rengi yoktur. Biz her türlü katliama karşı olan bir partiyiz. 2 Temmuz’da Madımak Katliamı’nı anmak için Sivas’taydık. Bugün Başbağlar Katliamı’nı anmak üzere Erzincan’dayız. Çünkü biz, mevcut iktidar gibi inanç ayrılıkları yaratarak, kardeşleri birbirine düşürerek acılar üzerinden siyaset yapmıyoruz” dedi.

Başbağlar Katliamı'nı anıtın önünde andılar
Erzincan İl Gençlik Kolları ile birlikte Erzincan’ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar Köyü’ne giderek burada bulunan Şehitlik Anıtı önünde bir anma töreni düzenleyen CHP Gençlik Kolları adına anıta karanfil bırakan Yıldız, Gençlik Kolları’nın hazırlıkları ile ilgili de bilgi verdi.

CHP Gençlik Kolları’nın Taksim Gezi Parkı Platformu’yla direnişin ilk gününden itibaren sürdürdüğü diyalogu taçlandıracağını belirten Yıldız, “Temmuz ayının ortasında düzenlenecek forum ile gençlik Gezi’yi tahlil edecek, kendi yapılanmasını da eleştiri pratiğine açacak. Foruma farklı siyasi görüşlere hâkim birçok gencin katılması bekleniyor. Tüm demokratik inisiyatiflerin yer alacağı, kadın hareketlerinin, engelli meclislerinin katılımcı olacağı “Tahlil-Taksim Formu”na biz de büyük hazırlık yapıyoruz. Tüm kamuoyuna kendi örgütlenmelerimizin fikrini, yapabileceklerimizi, mücadelelerimizi anlatacağız” diye konuştu.

Erzincan’daki programını tamamlayan Yıldız, Adıyaman İl Gençlik Kolları ile örgüt toplantısı gerçekleştirmek üzere Adıyaman’a gitti.

Haber: Gerçek Gündem

    Cuma, 05 Temmuz 2013 12:57

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica