CHP Gençliği: Provokatör Melih

Ankara İl Gençlik Kolları Gökçek'e cevap verdi. CHP Ankara İl Gençlik Kolları Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'i provokatör olmakla suçladı. CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın da katıldığı basın toplantısında açıklamayı CHP Ankara İl Gençlik Kolları başkanı Sercan Çığgın yaptı.

İşte o açıklama:
 

Melih Gökçek Provokasyonlara Devam Ediyor

"Türkiye Gençliği’ne, Devrimci ve Demokrat Kamuoyuna ve Değerli Basın Emekçilerine,

Güzel insanlar, yoldaşlarımız, yol arkadaşlarımız Abdullah Cömert’le, Ethem Sarısülük’le, Mehmet Ayvalıtaş’la tanıştığımız ve onların düştüğü yerde özgürlüğümüzü, geleceğimizi; yoldaşlık kültürünün ve yurttaş olmanın güzelliklerini kazandığımız bir sürecin içerisinden geçiyoruz. Türkiye’miz yıllar yılı bu kadar güzel bir direniş sürecinin içerisine dahil olmamıştı. Neo-liberal kapitalist sisteme ve Erdoğan’ın zorbalıklarına karşı direnen Türkiye gençliği geleceğe ilişkin umutlarımızı bu süreçle birlikte arttırmıştır. 68’in ve 78’in mirasını önümüze katarak Türkiye gençliği ile birlikte geleceğe yürüme isteğimiz artmıştır.

Gezi Parkı direnişi ile başlayan ve Türkiye’mize dalga dalga yayılan direniş bahar çiçekleri gibi açmaktayken postallarıyla onları ezmek isteyenler ortalığa kirli yalanlarını saçmaktadırlar. Bu süreç içerisinde provokasyonlarıyla kitleleri zehirlemek isteyen yeni devletin oyuncularından birisi de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde görevli İ.Melih Gökçek’tir.

İ.Melih Gökçek, başta Twitter mecrası olmak üzere, ulaşabildiği ve erişebildiği her yerde ve yine başta partimiz olmak üzere Türkiye soluna karşı nefretini kusmaktadır. Bu öyle bir nefrettir ki, Başbakan Erdoğan’ın kibrinin ve öfkesinin seyreltilmiş halidir. Önümüzdeki dönemde partisinden Ankara adayı olamayacağını anlayan Gökçek, Başbakanı’na yaranmak için yalanlarının seviyesini yükseltmiştir.

Televizyonda ve sosyal medyada sürekli yalan söyleyen Gökçek, geçtiğimiz günlerde bir televizyon kanalında “CHP Ankara İl Gençlik Kolları’nın Başbakanlığa yürüyerek orayı ele geçirmek istediğini” söylemiştir. Bu bir yalandır ve bu yalan Gökçek tarafından kitleleri provoke etmek için kullanılmaktadır. Partimizin ve gençlik kollarımızın Başbakanlık önü dahil, kamuya açık her yerde eylem ve basın açıklaması yapması Anayasa’nın bize verdiği bir haktır. Bunu engellemeye çalışmak ve TOMA’lar ve akrepler eşliğinde CHP’ye, CHP’nin kitlesine ve Gençlik Kolları’na müdahale etmesi ise siyasal iktidarın en masum tabirle acziyetidir. Hayatının önemli bir bölümünü yalan söylemeye ayıran ve artık bu konuda profesyonelleşen Gökçek aynı televizyon programının canlı yayınında Melih Morsünbül adlı yurttaşımızın CHP milletvekili olduğunu belirtmiştir. İnternete erişebilen herkes Türkiye Büyük Millet Meclisi resmi web sitesine baktığında böyle bir milletvekilinin olmadığını görecektir.

İ.Melih Gökçek, Ankara Büyükşehir Belediyesi başkanı olarak yasaların ona belirttiği görevlerini yerine getirmek, beceremediği için Ulaştırma Bakanlığı’na devrettiği Ankara Metrosu inşaatıyla uğraşmak, seçim vaatleri kataloğuyla söz verdiği yatırımları gerçekleştirmek yerine İçişleri Bakanı veya Ankara Valisi gibi davranmakta ve hem CHP’yi hem Türkiye solunu hem de Türkiye gençliğini provoke etmeye çalışmaktadır.

Yetkilerinin dışına çıkarak yasaları çiğneyen ve toplumu provoke eden bu adamı kamuoyuna şikayet ediyor, İçişleri Bakanı’nı göreve davet ediyoruz.
Kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Haber: Gerçek Gündem

    Cuma, 05 Temmuz 2013 12:53

Bağlantılı Konular