CHP Gençliği Tandoğan’ı Kırmızı Beyaza Bürüdü!

Vatandaşlar yurdun dört bir yanında Mustafa Kemal Atatürk’ü anıyor. CHP’nin adresi de Tandoğan oldu. CHP, 25 bin kişiyle beraber 19 Mayıs’ta Güvenpark’ta buluştu.

CHP Ankara İl Başkanı Zeki Alçın da gençlik kollarının kortejinde aktif bir biçimde yer aldı.Tandoğan’da düzenlenen büyük buluşmaya CHP milletvekilleri, CHP Gençlik Kolları ve CHP Ankara İl Yönetim Kurulu Üyeleri de katıldı.Tandoğan Meydanı’na yürüyen binlerce kişinin elinde Atatürk posterleri, Türk bayrakları, CHP bayrakları ve Kılıçdaroğlu posterleri vardı.

Saat 11:00′de Güvenpark’ta buluşan CHP Gençlik Kolları buradan Tandoğan’a doğru yürüyüşe geçti.
Türkiye’nin farklı bölgelerinden Ankara’ya gelen CHP Gençlik Kolları Başkanları ve üyeleri Tandoğan’da coşkulu bir miting gerçekleştirdi.

“Gençlik burada Tayyip nerede?”
CHP’nin coşkulu mitinginde, gençler AKP karşıtı sloganlar attı.

“Aç kapıları Suat efendi gençler geliyor” pankartı taşıyan CHP’li gençler, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim bütün ümidim gençliktir” sözlerini de pankartlarına taşıdı.
“Faşizme karşı omuz omuza, CHP gençliği devrimin öz gücüdür, Gençlik burada Tayyip nerede” sloganları atan CHP’li gençler Reyhanlı’da yaşanan katliamı da unutmadı.
Yaklaşık 100 genç üzerinde “Fırat’ta coşkun, Asi’de inatçı, Reyhanlı’da yastayız” pankartını Maltepe Köprüsü’ne astı.
CHP Gençlik Kolları’nın tam kadro katıldığı mitingde AKP’nin politikaları, YÖK ve işsizliğin eleştirildiği dövizler de taşındı.

“Yaşasın tam bağımsız Türkiye”
Tandoğan’da bir konuşma yapan CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız şunları söyledi:

“19 Mayıs Gençliğin, 1 milyon genç işsizin, atanamayan öğretmenlerin, sınavda hakkı yenen öğrencilerin, kaçak doğalgaz kullandığı için ölen gariban Mehmetlerin, mahpusta tutsak edilen, adalet bekleyen Samilerin, Özgürlerin, tersanede köle gibi çalıştırılan, 21 yaşında ölüme mahkûm edilen Emrahların bayramıdır.”

Emperyalizm ve kapitalizmle sonuna kadar mücadele edeceklerini belirten Yıldız sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Uğur Mumcu’ya, Hrant kardeşimize sözümüz var. Tam bağımsızlık yemini etmiş Denizlere, Yusuflara, Hüseyinlere sözümüz var. Nazım’a, doğmamış Anadolu çocuklarına, Adiloş bebeye sözümüz var. Bizim Mustafa Kemal’e, Atamıza sözümüz var.
Yaşasın Tam bağımsız, özgürlükler ülkesi Türkiye. Yaşasın demokrat ve adil düzen. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.”
CHP gençliği daha sonra Anıtkabir’e, Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktı.

 
    Pazar, 19 May 2013 13:48

Bağlantılı Konular