Dev Çınara yüz yeni filiz

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı İrfan İnanç Yıldız, genç ölümlerin iktidar eliyle yaşandığı bir ülkenin demokrasisinden tüm dünyanın şüphe duyduğunu söyledi.

 

Sakarya ve Adana ziyaretinin ardından Uşak’a giden İrfan İnanç Yıldız, Uşak İl Gençlik Kolları ile birlikte yerel basınla kahvaltı yaptı. CHP’li Yıldız’a Uşak ziyaretinde CHP Gençlik Kolları Gençlik evleri komisyonu Başkanı  Ekrem Polat ve CHP Gençlik Kolları MYK üyeleri Nazli Kiran, Okan Altıntaş ve Mehmet Ali Işık eşlik etti.

Yerel seçime yönelik değerlendirmelerde bulunan Yıldız, “Önümüzde bir yerel, bir genel ve bir de Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Biz bu üç seçimi de kucaklayacak ve üç seçimde de CHP’yi iktidara taşıyacak genç kadrolarımızı ilçe ilçe gezerek oluşturuyoruz. Parlamento çatısı altında bulunan diğer 3 siyasi partiden bizi ayıran en belirgin ve en somut örnek, Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yerel seçim sürecinde hiçbir genç arkadaşımızdan aday adaylığı için başvuru ücreti alınmaması talimatıdır.”
Kahvaltının ardından Uşak İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Yıldız, İl Başkanı Bülent Horasan ve Merkez İlçe Başkanı Filiz Bilen ile bir süre sohbet edip görüş alışverişinde bulundu. Daha sonra Atatürkçü Düşünce Derneği Uşak Şubesi’nin açtığı Ödev Evi’ni ziyaret eden Yıldız, burada eğitim gören öğrencilerle bir araya geldi. Beraber fotoğraf çektirip bir süre sohbet etti.
Ödev Evi ziyaretinin ardından, Uşak İl Gençlik Kolları’nın önümüzdeki günlerde faaliyete geçirmeyi planladığı Gençlik Merkezi’ni ziyaret edip çalışmaları yerinde inceledi ve eksikliklerin giderilmesi için gerekli talimatları verdi.
3 Kasım’da Muğla’da gerçekleştirilecek olan Gençlik Mitingi öncesi,MYK üyeleri ve bölgenin il gençlik kolları başkanları ile toplantı düzenleyen Yıldız, bölge mitinginin emeğini topraktan ve mahsulden kazanan tarım işçisi gençlere yönelik olacağını söyledi.
Daha sonra Yıldız, Uşak’ın en büyük meydanında Antalya, Aydın, Muğla ve İzmir İl Gençlik Kolları Başkanları ve yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla “Dev çınara yeni filizler” etkinliği adı altında Uşak İl Gençlik Kolları’na yeni katılan 100 gence rozet taktı.
Rozet takma törenine CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmazve CHP Uşak Gençlik Kolları Başkanı Cihan Yıldırım da katıldı.

Burada bir konuşma yapan Yıldız şunları söyledi: “Bugün görülüyor ki, Uşak İl binasına sığmıyoruz. O yüzden meydandayız. İnanıyorum ki, bir sonraki ziyaretimizde Uşak’ın meydanları da bize dar gelecek. Buradaki heyecanımız, coşkumuz, gücümüz Ardahan’dan Edirne’ye, Sinop’tan Hatay’a kadar Türkiye’nin dört bir yanındaki arkadaşlarımızı yüreklendirecektir. Dün Adana’daydık. Ondan önceki gün Sakarya’da, daha önce de Balıkesir’deydik. Yarın da Bilecik’te olacağız. Halkın iktidarını genç bir iktidar yapmak için tempomuzu artırarak devam edeceğiz.”
Hükümetin demokrasi paketine de değinen Yıldız şöyle devam etti: “Bizim mücadelemiz Abdullah’ların, Ayvalıtaş’ların, Ali İsmail’lerin, Ethem’lerin, Medeni’lerin, Ahmet Atakan’ların öldürülmediği bir Türkiye tahayyülüdür. Katledilen bu 6 genç ne anarşistti, ne de teröristti. Onlar anayasanın kendilerine vermiş olduğu hakkı kullanan demokrasi savaşçılarıydı. Bu 6 gencin hunharca katledilişinin hesabını veremeyen iktidar, bu ülkeye demokrasi getiremez. Bu iktidar demokrasi paketini açıklamadan önce kendi savcılarının yazdığı otopsi raporlarına bir baksın. Genç ölümlerin iktidar eliyle yaşandığı bir ülkenin demokrasisinden sadece biz değil, tüm dünya şüphe duyuyor.”
İki gün önce Sakarya’nın Geyve ilçesinde tarım işçileriyle beraber olduklarını söyleyen Yıldız, “Öncelikle herkesin bilmesini isteriz ki, başörtülü olan da olmayan da bizim kardeşimizdir. Çünkü CHP hiçbir zaman dini hassasiyetleri istismar konusu yapmamış, tam tersine dini hassasiyetlere karşı saygısını daima korumuştur. Geyve’de 45 Lira yevmiye ile 100 kg elma toplayarak geçimini sağlamaya çalışan 19 yaşındaki başörtülü Dilan kardeşimizin söylediklerini sizlere aktarmak istiyorum. Dilan kardeşimiz okul masraflarını çıkartabilmek için yazın tarım işçiliği yapmak zorunda olduğunu söylüyor. Ancak o kardeşimiz elma toplarken ağaçtan düşüp ayağını kırdığı için 4 ay yatakta uzanmak zorunda. Dilan kardeşimiz şunu söylüyor; ‘Eğer AKP hükümeti başörtüsünü düşünüyorsa, önce başörtülü işçilerin sigortalı olarak çalıştırılmalarını sağlasın. Ben sağlık sorunum nedeniyle çalışamadığımdan ve sigortamın olmayışından okul harcımı ödeyemeyeceğim.’ İşte Dilan kardeşimizin de dediği gibi, başörtüsü sorunundan önce AKP’nin çözmesi gereken başka sorunlar var. Ancak 11 yıllık iktidarında gördük ki, AKP’nin bu sorunları çözmek gibi bir derdi yok” diye konuştu. Daha sonra Sivaslı ilçesini ziyaret bir köy kahvesinde toplantı yaptı.

Anahtar Kelimeler
    Salı, 24 Eylül 2013 14:55

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica