CHP Gençlik Şöleni

Balıkesir’in Bandırma ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıldönümü nedeniyle Bandırma İlçe Gençlik Kolu tarafından düzenlenen gençlik şölenine Genel Başkan’ımız Kemal Kılıçdaroğlu ve Gençlik kolları Genel Başkan’ımız İrfan İnanç Yıldız birlikte katıldılar.

Bandırma merkezinin en büyük meydanında gerçekleşen CHP Gençlik Şöleni’ne çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu yaklaşık 15 bin kişi katıldı. Partinin 90. kuruluş yıldönümü nedeniyle 3D teknolojisiyle hazırlanan kısa film tanıtımıyla başlayan gençlik şöleni yine genç bir kadronun halk oyunları gösterileriyle ve Balıkesir’in yerel sanatçılarının sahne almasıyla devam etti. Çevre illerin gençlik örgütlerinin de katılım sağladığı ve Marmara bölgesinde ilk kez gerçekleşen şölende CHP Gençlik Kolları Genel Başkan’ımız İrfan İnanç Yıldız da bir konuşma yaptı.

Şölen hazırlıklarından dolayı Merkez Yönetim Kurulu’na ve Bandırma İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı’na teşekkür eden Yıldız şöyle devam etti: “Bandırma, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ayak izlerini taşıyan bir memlekettir. O yüzden Bandırmalı genç kardeşlerim, özgürlüklerin ve cumhuriyetin değerini en iyi bilenlerdir”.

Keyfi uygulamalarla hiçbir gencini, yaşlısını, kadınını düşünmeden toplumsal değerlere müdahale eden 11 yıllık AKP iktidarı ile karşı karşıya kaldıklarını vurgulayan Yıldız, “Biz demokratik, çoğulcu ve özgürlüklerin egemen olduğu bir Türkiye’yi hayal ediyoruz. YÖK baskısına maruz kalmadan, bilimsel eğitim alabilen, parasız eğitim istediği için hukuksuz yargılamalara maruz kalmayan gelecek ve istihdam kaygılarından dolayı intihara sürüklenmeyen, yani kısacası gençliğini hırpalanmadan yaşayabilen bir Türkiye gençliğinin varlığı için mücadele ediyoruz. Bu mücadele ve kararlılık içerisinde özgürlük barikatlarından söylediğimiz gibi Bandırma’dan da hep bir ağızdan diyoruz ki; direnerek kazanacağız. Abdullah’ların, Mehmet’lerin, Ethem’lerin, Ali İsmail’lerin, Medeni’lerin, Ahmet’lerin ve genç ölümlerin içimizde açtığı yarayı her an yüreğimizde hissederek, vatan ve memleket sevdamıza dair hayallerimizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Önümüzdeki yerel seçimlerde tüm genç işsizleri partiye davet eden Yıldız, kısa bir süre sonra genç işsizlik üzerine büyük bir kurultay düzenleyeceklerinin müjdesini de verdi.

Yıldız’ın konuşmasının ardından sahneye gelen Genel Başkan’ımız SAYIN Kemal Kılıçdaroğlu ise şunları söyledi: “Cumhuriyet, Tunceli’nin bir köyünde doğan, büyüyen ve bugün CHP Genel Başkanı olan Kemal Kılıçdaroğlu ile Kayserili bir esnafın oğlu olarak dünyaya gelen Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı olmasıdır”.

Bandırma ilçe örgütünün gençlik kollarının daveti üzerine ilçeye geldiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Gençler geldiler. Dediler ki, gençlik şöleni yapacağız Gelir misin? Her gencin olduğu yere, Hakkari’de, Trabzon’da, Edirne’de, Mersin’de, nerede olursa olsun, Kemal Kılıçdaroğlu orada olur. Çünkü gençlik gelecek, dinamizm, özgürlük, bağımsız Türkiye demektir, Mustafa Kemal Atatürk demektir” diye konuştu.

    Perşembe, 19 Eylül 2013 17:44

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica