Gürsel Tekin Beykoz Kanlıca Spor Kulübü'nü ziyaret etti

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP PM Üyesi Caner Yenidünya CHP Beykoz Başkanı Mahir Taştan ve Yönetimi Kanlıca Spor Kulübünü ziyaret ettiler.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP PM Üyesi Caner Yenidünya CHP Beykoz Başkanı Mahir Taştan ve Yönetimi Kanlıca Spor Kulübünü ziyaret ettiler. CHP gurubunu Kanlıca Spor Kulübünde Kanlıca Spor Kulüp Başkanı Av. Uğur Poyraz ve Kanlıca Mahallesi Muhtarı Yusuf Kıroğlu karşıladı.

Serbest sohbet şeklinde geçen ziyarette spor kulübüne Milletvekili Gürsel Tekin ve CHP gurubunu görmek için gelen 87 Yaşında ki (1929 doğumlu) Saha Nur Ramazanoğlu damgasını vurdu.

Atatürk sevdalısı olan Saha Nur Ramazanoğlu Atatürk'ü görmenin onurunu ve gururunu yaşadığını dile getirerek yanında getirdiği Atatürk’ün kendisinin imzaladığı evrakları ve 12.10.1949 tarihinde ki defter şeklinde ki CHP üyelik kartını ve çerçeve yaptırdığı Atatürk’ten gelen telgrafı Gürsel Tekin'e gösterdi, bir yandan da gözyaşları arasında anılarını anlattı.

Saha Nur Ramazanoğlu Atatürk'e dair çocukluk anılarını şu kelimelerle anlattı.
"Bizi sünnet entarisi ile götürdüler Atatürk'ün kucağına oturttular. O da yandakilere hitaben 'Elimde olmayan bir sebepden dolayı çocuklara hediye getiremedim, sen bunu yaz' dedi ve benim için 400 liralık ağabeyim için 600 liralık bir yazı yazdı. O parayla ufak tahta ev alınabiliyordu. "Çocuklara bunla bir şey alın" dedi Atatürk. Babam "para alınır yenilir biter ama imzanızı taşıyan bu vesikayı para karşılığı ben değiştirmek istemem" diyor.
Cumhuriyet bayramında tutturdum Atatürk'e telgraf çekelim diye. Babam "Atatürk senle mi uğraşacak o kadar işinin arasında" dedi. Telgrafı çektik cevapta verdi."

CHP Gurubu daha sonra Kanlıca iskelesine geçerek hediyelik eşya satan esnaf ve vatandaşlarla sohbet etti, hatıra fotoğrafı çekilmek isteyen vatandaşlarla fotoğraf çekildi. Kanlıca Spor Kulüp Başkanı Av. Uğur Poyraz ve Kanlıca Mahallesi Muhtarı Yusuf Kıroğlu guruba Kanlıca Yoğurdu ikram etti.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP PM Üyesi Caner Yenidünya CHP Beykoz Başkanı Mahir Taştan ve Yönetimi son olarak Kanlıca Camii Hocası Halim Fil'i ziyaret ettiler.

Haber: Beykoz Olay

    Pazar, 06 Mart 2016 17:58

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica