Gürsel Tekin hükümete İzmir'den yüklendi

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Sekreteri ve İzmir MYK sorumlusu Gürsel Tekin yeni İl Başkanı Bedri Serter'i ziyaret etti.Tekin ayrıca gündemle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, Davutoğlu ve hükümete yüklendi.

İl Başkanlığını ziyaret eden Gürsel Tekin'e Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve İl Başkanı Bedri Serter eşlik etti.Eski İl Başkanı Ali Engin'e ve yeni İl Başkanı Bedri Serter'e teşekkürlerini ileterek sözlerine başladı.

"Hiç kimse CHP’yi kirli işlere bulaştıramaz"
Partisinin paralel yapıyla birlikte hareket ettiği eleştirilerine cevap veren Tekin, "Siz paralel yapıyla ne iş tuttunuz? İnanılır gibi değil. 12 yıllık evliliğiniz var sizin yahu.. Israrla niye metres arıyorsunuz. CHP’nin fıtratında metreslik yoktur. Kadın kardeşlerimiz kusura bakmasın. 12 yıl her türlü kirliliği yapacaksınız, sonra dönüp bu pisliklerinizi acaba CHP'ye ihale eder miyim? Hiç kimse CHP’yi kirli işlere bulaştıramaz. Maalesef siz yönetmemişsiniz. Kendiniz itiraf ediyorsunuz. Bir ekip gece, bir ekip gündüz soydu. Bu soygun çetesi devletin kurumları tarafından suçüstü yapıldı. Bu telaşla oraya buraya çamur atıyorlar. Bunun hesabını vereceksiniz? Kaçmanız mümkün değil." dedi.

"Senin CHP'ye gücün yetmez"
Başbakan Davutoğlu hakkında da konuşan Tekin, kimyasının bozulduğunu söyleyerek, "Davutoğlu'nun kimyasının bozulduğunun farkındayız. Bizden kaynaklı değil. Abisinin kontrolünde olan birçok bakanın her dayağında ilk saldıracağı yer CHP. Şaşkınlıkla izliyoruz. Öylesine kimyası bozulmuş ki, iki gün önce Aydın ve Muğla'yı, dün de Tekirdağ’da idi. Aydın ve Muğla'da demokrasiye sahip çıkın diye çağrıda bulunmuş. Cumhuriyet'e biz sahip çıkıyoruz demiş. Naneci vekilden haberin yok mu? Vekilin hakaret ederken, o vekil değil midir TBMM kürsüsünde namus yemini yapan. Siz kim Cumhuriyet’e sahip çıkmak kim? Gerçekten şaşkınlıkla izliyoruz. CHP'yi tehdit ediyor. Senin CHP'ye gücün yetmez. Ağababaların da uğraştı. 90 yıllık partimize kimsenin gücü yetmedi. Darbecilerin gücü yetmedi, senin gücün yeter mi?" diye sordu.

"Şeffaflıkta su gibi olacaksınız. Buradan baktığımızda AKP'nin neresini göreceğiz"
Yargı paketleri hakkında da konuşan Tekin, "Yargı paketleri son dönemlerde moda oldu. Şimdi şeffaflık yasası diye bir şey çıkardılar. Şeffaflıkta su gibi olacaksınız. Buradan bakınca diğer tarafı göreceksiniz. Herkesin şeffaflık hakkında bildiği bu. Buradan baktığımızda AKP'nin neresini göreceğiz? 17 Aralık, kupon arsa, yolsuzluk trafiği, kara para aklama, kaçak altınları cukkalayıp götürdünüz bunları mı göreceğiz? Ortada 17-25 Aralık gibi rezalet var. Herhalde danışmanlar "bir yasa çıkaralım, paket yapalım çerçevesi önemli değil" dediler. Abisi isyan etti. "Şimdi zamanı mı?" dedi. Ne var bu pakette? Birincisi; imar yasası, hükümetin hazırladığı yasada mühür vekilinin cezası çok ağırdır. Siyasetten men ediliyor. Silah alamıyorsunuz. Kaçak saray yapılırken kime bu cezalar verildi? Konak'ta bir vatandaşın yaptığı hukuka uygun olmayan yeri mühürlenmesi lazım. Yapılacak ilk iş bundan sonra ciddi ceza verilmesi lazım yargının. Hukuken men edilmesi lazım. Bunu buraya koymuşlar. Yargı kararıyla kaçak saraydır. Bunu aklayacaklar. Yetmedi. Paşazade efendi, Kısıklı semalarında oturuyor. Çamlıca'ya camiye gitmesi için tünel yapılacak bunu da bu pakete koydular" şeklinde konuştu.

Tekin gençlere seslendi: "AKP'ye damat olun"
Tekin, "Bu imar çetesi, kupon arsa lobisi büyükşehirlerde millete ait yerleri kendi yandaşlarına veriyor. AKP döneminde bu bir modadır. Özellikle gençlere sesleniyorum hayatınızı kurtarmak istiyorsanız AKP'ye damat olun, göreceksiniz ki hayatınız değişecek. Bunları her yerde söylüyorum. Bütün bu arsaları peşkeş çektiler. Türkiye'nin yüzde 65'i fay hatları üstündedir. Bilim insanları Türkiye coğrafyasının ve Marmara'nın yüzde 80’in üstünde fay hatları üstünde olduğunu söylüyor. 1999 yılındaki bir önceki iktidar tarafından hem deprem dönüşümü hem de toplama yeri olacak yerleri kamu yerleri ayrıldı. Milletin bakanlıkların yerleri vs… bir tek yer kalmadı. İnanıyorum ki İzmir'de de aynıdır. Tahsis, talan edilmiştir. Kafaları hep ranta çalıştıkları için, "bundan sonra imar dönüşümlerinde yüzde 40devlete alacağız" dedi. Nereden alacaksınız? Yer kaldı mı? Haritayı alın bana bir tek yer gösterin. Bir başka bakan çıktı, belli ki İstanbul'dan haberdar değil. Yeşilköy ve imara açık yerlere izin vermeyecekmiş. Hava haritasından bakın burada nefes alçak yer var mı?" ifadelerini kullandı.

"50 tane fezleke göndermeseniz haysiyetsizsiniz"
Makul şüphe konusunda gönderilen fezleke hakkında da konuşan Tekin, "İlk makul şüphe bulundu. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Başkan oldu" dedi. Tekin, "Fezlekenin içeriği nedir? Uluslararası terör örgütüne finansman sağlayan kişiyle ilgili iki cümle kullanılmış. Savcıya sesleniyorum. Bugüne kadar AKP siyasetçileri birçok dünya liderlerine olmayan lafları söyledi. Niye fezleke hazırlamadınız? 50 tane fezleke göndermezseniz haysiyetsizsiniz. Biz fezlekelerden mi korkacağız? Bir siyasetçi en meşru işini yaptı ona fezleke yolladınız. Niye? Yolsuzluk mu yaptı? Ülkeyi mi soydu?" diye konuştu.

Davutoğlu'na sorular yöneltti
Konuşmasında Başbakan Davutoğlu'na sorular yönelten Tekin, "Başbakan olarak senin makamın bir bakan tarafından basıldı mı basılmadı mı? Basıldıysa hangi gerekçeyle nasıldı? Bu sormuş olduğum yasada Kısıklı Çamlıca arası tünel var mı? Bu imar affının içinde kaçak saray var mı? En tehlikeli soru; Özellikle Ortadoğu eş başkanlığıyla beraber İslam coğrafyasında ölen insan sayısı 6 buçuk milyon. Bunun tamamının eş başkanı sayın Erdoğan’dır. Bu kanamalı coğrafyanın yaratmış olduğu tahribatlarla beraber terör örgütleri oldu bunun ilişkilerini bütün dünya biliyor. Saklanacak bir unsur değil. Almanlar çok açık ifade etti: "biz sizi dinliyoruz" dedi. Paralel için söylüyorlar ya "Almanlara da nasıl bizi dinlersiniz" diye meydan okuyun biz muhalefet olarak arkanızda olacağız. Bu milli bir davadır. Amerika Almanya'yı dinlerken bütün Almanya çıktı meydan okudu. Amerika çıktı özür diledi. Onlara niye sesiniz çıkmıyor. Çıkmaz gücünüz yetmez" dedi.

"Olabilecek her türlü şeyde sorumlu sensin"
Din algısı üzerine de konuşan Tekin, dinin her tarafını kirlettiklerini söyleyerek, "Toplumun en kutsalı din algısıdır. Biz bunlar gibi imam hatip dersleri almadık ama iman terbiyesi aldık" şeklinde konuştu. Tekin ayrıca, "Her türlü hırsızlığı rezaleti yapacaksınız din imandan bahsedeceksiniz. Gezi parkında çok tehlikeli cümleler etti eski Başbakan, "camide içki içildi" dedi. Türkiye bu konularda çok ağır bedeller ödemiştir. Daha Sivas, Maraş, Çorum unutulmuş değildir. Camide içki içildi dedi. Yalaka medya bir idam fermanı yayınladı. Nasıl olur diye. Nihayet hakiki din terbiyesi almış imanlı bir müezzin 8 saat polisin sorgusuna rağmen, "hayır böyle bir şey olmadı" dedi. Bir din adamını terör şubesinde 8 saat ne işi olabilir? Niye çekiyorsunuz? Ben burada Fuat Hoca'yı saygıyla anıyorum. Aradığımız din adamları bu. Ey diyanet namuslu davrandı diye 8 kez sürgün ettiniz. Şimdi sorumsuz ve atanmış Başbakan, "ey CHP kutsal değerlerinize hakaret ediyor. Hz Muhammed'e laf ediyor" diyor. Hz Muhammed'i de, dini de ağzınıza almayın. Her tarafınız kirlenmiştir. CHP'ye saldırı olursa bunun hesabını Davutoğlu verirsin bunu unutma. Ona buna çamur atarken CHP'yi, hedef gösteriyorsun. Olabilecek her şeyde sorumlu sensin" diye konuştu.

"Düşük yoğunluklu savaş var"
Bakanlar kurulunun toplanacak olmasıyla ilgili de konuşan Tekin, "Düşük yoğunluk bir savaş yaşıyoruz. Türkiye coğrafyasının bir bölgesinde 15 gündür iç savaş var. Kim olduğu belli değil. Bir iktidar düşünün kimlerin olduğunu bilmiyor. Bingöl'de olan olayda bunun faili bulunabildi mi? Ey Davutoğlu çık açıkla onu çözemezseniz, İstanbul'da 9 bombayı, Silopi'yi, çözemezsiniz. Ya yaşanan Düşük yoğunluklu savaş nedeniyle cumhurbaşkanı müdahale edecek ya da 17-25 Aralık oylanacak" diye konuştu.

"İktidarda çok ciddi kavga var"
İzmir'e ziyaret için gelen eski genel başkan Deniz Baykal hakkında da konuşan Tekin, "Sayın Baykal bizim eski genel başkanımızdır. Milletvekilimizdir elbette gezecektir" dedi. Ayrıca iktidarın kavga içinde olduğunu söyleyen Tekin, "Haklı olarak gazetelerimiz yazamıyor ama iktidarda çok ciddi kavga var. Cumhurbaşkanı çıktı bir laf etti merkez bankasıyla ilgili ertesi gün bir bakan ne söyledi? Haber olmadı. Ben Kılıçdaroğlu'nun söylediğinin tersini söylesem ne olur? CHP'de kavga yok. CHP sadece CHP'lilerin değil 76 milyonun güvencesidir. Sadece 2014 yılında 83 gazeteci kardeşimiz işinden oldu. Sizin yuvanız burası" şeklinde konuştu.

Haber: Ege'nin Habercisi

Anahtar Kelimeler
    Pazartesi, 19 Ocak 2015 14:17

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica