CHP'den HDP ile ittifak iddialarına yanıt

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, medyada yer alan ve CHP'nin 2015 seçimlerinde HDP ile ittifak kuracağını ileri süren haber ve yorumlara karşı çıktı. Gürsel Tekin, "CHP seçimde sadece seçmenle ittifak yapacaktır." dedi.

Tekin sözlerini şöyle sürdürdü:
"Yazılı, dijital ve sosyal medyada CHP'nin önümüzdeki seçimlerde HDP ile ittifak yapacağı haberleri yayılıyor. İktidar yanlısı medyanın büyük ilgi gösterdiği bu asılsız haberler de kaynak alınarak gazete köşelerinde, televizyonlarda yorumlar yapılıyor, yanlış bilgi üzerine komplo teorileri inşaa ediliyor.

Bu haber ve yorumların ilk kaynakları arasında AKP'nin önemli isimlerine danışmanlık yapan bir yazarın yer alması yeterince manidardır.

Çok açık söylüyorum, CHP'ye dönük bir algı operasyonu sahneye koymaktır. İttifak haberlerinin gerçekle yakından uzaktan bir ilgisi yoktur. CHP'nin bugüne kadar olduğu gibi gelecekte de müttefiki halk olacaktır, seçmen olacaktır. Sandıkta halkla ittifak kuracaktır. Yolsuzluk ve İŞİD çukuruna batmış iktidarın, kirli medyasına kimsenin itibar etmemesi gerekir."

Haber: Adana Haber 1

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 25 Eylül 2014 15:27

Bağlantılı Konular