Gürsel Tekin: "Türkiye tüm dünyaya rezil oldu"

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, ilk kez Cumhurbaşkanı'nın tehdit edildiğini belirterek, kendisine sahip çıkacak CHP'nin olduğunu söyledi.


Gürsel Tekin, Aydın'ın Didim ilçesine yaptığı yerel seçim ziyareti kapsamında, seçim bürosunda partililere hitap etti. Tekin’e, CHP Didim İlçe başkanı Gökmen Karataş ve CHP Didim Belediye Başkan adayı Deniz Atabay eşlik etti.

Seçim bürosunda ilk konuşan CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş, Didim'de CHP'nin iktidara geleceğini dile getirdi. CHP Didim Belediye Başkan adayı Deniz Atabay ise konuşmasında, "Bu sesler ayak seslerimiz; bizler 90 yıllık çınarın içinde çıkan en yeni grubuz en yeni ilçe teşkilatız, en yeni belediye başkan adayım. Bizler sizler gibi tertemiz geldik tertemiz başlayacağız. Yürekli insanlarız bizler. Hepimiz böyleyiz. Gümbür gümbür geliyoruz" dedi.

CHP'nin Didim Belediye Başkan adayı Deniz Atabay'ın seçimi kazanacağına emin olduğunu vurgulayan Gürsel Tekin, seçmenin oylarıyla sadece belediye başkanını seçmeyeceğini Türkiye'nin geleceğini de tayin edeceğinin altını çizdi.

"Türkiye'nin geleceğini tayin edeceksiniz. Yolda gelirken Sayın Cumhurbaşkanı'nı bir televizyon kanalında dinledim. İnanın bir siyasetçi olarak utandım. İlk kez Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı tehditle karşı karşıya. Kim sizi tehdit ediyor cumhurbaşkanım? Kim sizi tehdit ediyorsa size sahip çıkacak CHP var, bunu unutmayın. Hiçbirimizin geleceği Türkiye’nin geleceğinden daha önemli değildir. Cumhuriyet ve devlet geleneğini bilmeyen siyaset cahillerine belli bir kesim biat etti, "Biz küresel oyuncu olacağız" dediler. "90 Yıllık Türkiye Cumhuriyeti'ni küresel oyuncak haline getirmeyin" dedik. 48 saat önce twitterın kapatılmasıyla Türkiye tüm dünyaya rezil oldu. Kuştan korktuğunuz kadar Allah’tan korksaydınız Türkiye’nin başına bunlar gelmezdi. Çok sıkıntılı çok kritik bir süreçten geçiyoruz" dedi.

Gürsel Tekin'den küskün adaylara tepki
Konuşmasında CHP'den aday gösterilmeyince farklı siyasi partilerden aday olan kişileri de eleştiren Gürsel Tekin, Didim'de de benzer konunun yaşandığını, genel merkezin Deniz Atabay ile seçimlere girmeye karar verdiğini, partinin kararına herkesin saygı göstermesi gerektiğini söyledi.

CHP'nin kurumsal kimliği olan, 90 yıllık tarihi süreci olan bir parti olduğunu belirten Tekin, "İsmet Paşa, Bülent Ecevit karşısında kaybettiğinde Bülent Ecevit'in elini kaldırmıştır. Koskoca İsmet Paşa, Bülent Ecevit'e karşı kaybettiğinde partisini terk etmedi ve kendisinin yanında olduğunu gösterdi. İşte biz böyle gelenekten geliyoruz" diye konuştu.

Gürsel Tekin, Didim'deki temaslarını tamamladıktan sonra Güzelbahçe Belediye Başkanı Mustafa İnce'yle birlikte seçim çalışmalarına katıldı, Güzelbahçelilerden CHP'ye oy istedi. Tekin, daha sonra Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'la birlikte esnaf ziyareti yaptı, halka seslendi.

Narlıdere'nin ardından Aliağa'ya geçen Gürsel Tekin, burada Demokrasi Yürüyüşü'ne katıldı ve Aliağalılara hitaben konuşma yaptı.

Haber: Samsunda Haber

    Pazar, 23 Mart 2014 10:23

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica