"CHP kimsenin arka bahçesi olmadı!"

Gürsel Tekin, CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı Turan Dumlu'nun aday tanıtım toplantısına katıldı. Gürsel Tekin yaptığı konuşmada, "AKP yetkilileri biz yolsuzluk yapmadık demedi. Ama bizler yol haritalarını yolsuzlukları açıkladık. Ben şahsen bunların belgelerini Başbakan'a gönderdim ama hiçbir şey söylemedi. Çalıyorda ve çalışıyorda diyenler var ama bu kabul edilemez. Çalmayı meşrulaştırmak kimseye yakışmaz. Hiçbir siyasi partiye bu yakışmaz." dedi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan aday tanıtım programının açılış konuşmasını CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri yaptı. İşeri "30 Mart akşamı davulla zurna ile bizlere bağşedeceğiniz iktidarlığı kutlayacağız. Gölcük’ün ve Kocaeli’nin yıllardır kötü yönetildiğinin göstergesi işte bu kalabalıktır. Bizler iktidar olacağız çünkü bizler halkı önemsiyoruz" dedi. İşeri konuşmasını sonunda en büyük projelerinin 15 yıldır AKP’nin yandaşları tarafından paylaşılan belediyeyi almak olacağını söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Gölcük’te CHP’nin birlik sağladığını belirterek, partililere teşekkür etti. Gürsel Tekin konuşmasında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne de değinirken, sadece şubat ayında kayıtlara geçen 13 kadının intihar ettiğini, 32 kadın feci şekilde dövüldüğünü söyledi. Gürsel Tekin, aile sigortası projelerinin olduğunu söylerken, iktidar cephesinin bu proje için nerden para bulacaklarını sorusunu yönelettiğini belirterek, "Bakan çocuklarına, iktidar yetkililerine 78 milyar euro neden sorulmuyor? 3 milyor doları bu hırsızlardan alıp Türk kadınına feda edeceğiz. Gölcük'ü Bakırköy ve Kadıköy Belediyesi ile kardeş belediye yapmaya söz veriyorum" dedi.

Gürsel Tekin konuşmasına, "Başbakan CHP için cemaatin kucağında oturuyor diye göstermiştir, ey Başbakan CHP kimsenin arka bahçesi olmadı. Ama bu başbakan ve iktidar hiç kucaklardan kalkmadı. dedi. Ama 30 Mart’ta halk bunların hepsinin cevabını sandıkta verecek. AKP yetkilileri biz yolsuzluk yapmadık demedi. Ama bizler yol haritalarını yolsuzlukları açıkladık. Ben şahsen bunların belgelerini Başbakan'a gönderdim ama hiçbir şey söylemedi. Çalıyorda ve çalışıyorda diyenler var ama bu kabul edilemez. Çalmayı meşrulaştırmak kimseye yakışmaz. Hiçbir siyasi partiye bu yakışmaz." diye devam etti.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tahsin Tarhan ise konuşmasına partilileri selamlayarak ve Dünya Kadınlar Gününü Kutlayarak başladı. Tarhan, "Dün Karamürsel'deydik orası hazır, Gebze hazır, Sefa Sirmen işi bitirmiş İzmit hazır, buraya geldik Gölcük'te hazır. Neresi kaldı? Büyükşehir kaldı. Orasıda hazır. Kocaeli sanayi kenti diyoruz ama gelsinler onları arka mahallelere götürülem. İnsanlarımız yoksul, işsiz. Eğer Kocaeli’de zenginlik varsa, benim gençlerim niye okuyamıyor? Neden geçinemiyorlar? Bizim en büyük projemiz AKP'yi göndermek."

Tarhan, "Bizim çılgın projemiz teşoren işini bitireceğiz Kocaeli'de. İşte bizim çılgın projemiz. Yuvacık barajının borçu bitti, su paralarını düşereceğiz, vatandaşın bütcesine katkı sağlayacağız. Sokaklardan otopark parası almayacağız. Kocaeli'nin sorunları büyük 10 yıldır koltuğu işgal ediyorlar. Biz geldiğimiz gün sanayi ile Kocaelini barıştıracağız. Yerel yönetimle sanayi barışıklığını sağlıyacağız. Kocaleiye yeni bir kimlik katacağız. Sanayinin yanında, tarımda olacak, kültür de olacak. Kocaeli'yi aydınlatacağız, kalkındıracağız" dedi.

Turan Dumlu'nun hayatını gösteren belgesinin ardından Dumlu'nun projeleri gösterildi. Daha sonra 31 Meclis üyesi aday tek tek sahneye çağrıldı.

Gölcük Belediye Başkan Adayı Turan Dumlu, "Bizler önce İnsan dedik sevgi dedik hizmet için çıktığımız bu yoldan bu projelerimizi Gölcük Belediyesini aldığımızda yapacağız uzman ekiple hazırladık, ben ve ekibim ile çıktığım bu hizmet yolunda 30 Martı bekliyoruz. Gölcük Belediyesi'ni kazandığımızda ekibimizle çalışmalarımıza başlayacağız. Gölcükte vergi ödeyerek devlete gereken görevimi yerine getirdiğimi sizler biliyorsunuz, ekibimle birlikte namusun üzerine çalışarak Gölcük'e verdiğim sözümü yerine getireceğim Gölcük halkı 30 Mart'ta yeterki insan desin, Ulaşlıdan Yazlığı kadar herkez yeterki herkes Turan Dumlu desin" dedi.

Haber: Yeni Gölcük
 

    Cumartesi, 08 Mart 2014 19:39

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica