Gürsel Tekin, üç gün rötarla bildi

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında tutuklu bulunan bakan çocukları ve Rıza Sarraf tahliye edildi. Soruşturma kapsamında hiç tutuklu isim kalmadı.

Barış Güler ve Rıza Sarraf ve Kaan Çağlayan'ın da aralarında bulunduğu 5 kişi hakkında tahliye kararı çıktı.
 
5 kişi hakkında atılı suçların şüpheliler lehine değişme ihtimali, delillerin toplandıkları, sabit ikametgah ve konumları gereği kaçma ve delilleri karartma ihtimali bulunmadığından ayrı ayrı tahliyelerine karar verildi. 5 şüpheli hakkında yurtdışına çıkış yasağı konuldu ve kamu davası açılıp savunmaları tespit edilene kadar ikametgahlarına en yakın karakola her cuma günü mesai saatleri içinde giderek imza atmalarına karar verildi.
 
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin bugün yaşanan tahliyeleri yakın bir zamanda tarih vererek tahmin etmişti.
 
Gürsel Tekin 14 Şubat'ta Yalova'da yaptığı konuşmada 17 Aralık operasyonuyla alakalı olarak "Rıza Sarraf, bu meşhur işadamı. Büyük olasılıkla tarih veriyorum 25 Şubat'ta onu da serbest bırakacaklar. Altını çizerek söylüyorum Yalovalılar. 25 Şubat'ta onu da serbest bırakacaklar. Dedi ki bu, efendim paralel devlet, kumpas falan filan biz kumpasları mumpasları bilmeyiz. Sadece bir şeyi talep ediyorum Yalova'dan. Eğer yüreğiniz yetiyorsa, şerefiniz onurunuz varsa 76 milyon insana birazcık saygınız varsa, istediğim çok basit bir şey. Rıza Sarraf'ın ofisine giren çıkan siyasetçilerin kamerasını kamuoyu ile paylaşın. Çok ağır bir şey mi istiyoruz. Hadi diyelim savcılar size kumpas kurdu, polisler bilmem ne yaptı. Rıza Sarraf’ın oraya giren çıkanların fotoğraflarını kamuoyu ile paylaşın. O fotoğrafları gördüğünüzde siyasetten nefret edeceksiniz. AKP'ye oy veren vatandaşlarımız ne kadar günah işlediklerini görecektir. Açabilirler mi? Açarlarsa hepsi çıkar. Şimdi haklı olarak adam içeride diyor ki, "Yahu arkadaş, bir yolsuzluk olduysa, hep beraber yaptık. Ben geldim, Türkiye'deki kurallar yolsuzluk, rüşvet vermeden yürümüyor. Yürümediğine göre ne yapacaksınız. Siz paraları aldınız benden. Siz bana güvence verdiniz. Villaları millaları siz nasıl alıp satacağımı öğrettiniz. Niye ben şimdi içerideyim?" Hayır, durun 25 Şubat'a kadar bakacağız. 25 Şubat’a kadar sabredin dediler" diye konuşmuştu.

 

Haber: Ege'de Sonsöz

    Cuma, 28 Şubat 2014 15:55

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica