Gürsel Tekin Kaman’da nabız yokladı

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, önümüzdeki ay yapılacak CHP Kurultayı öncesi Kaman’a gelerek nabız yokladı.

CHP İl Başkanı Yılmaz Zengin, Merkez İlçe Başkanı Fevzi Akkuş, Kaman İlçe Başkanı Coşkun Gökalp ve partililer tarafından karşılanan CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Kaman’da ilk olarak CHP İlçe Başkanı Coşkun Gökalp ve partililerle bir araya geldi.

Halk pazarında esnafla ve Kaman Belediye Başkanı Erhan Talu ile bir araya gelip Kaman Ziraat Odası'nda düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtlayan Milletvekili Gürsel Tekin, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesinin ardından, Kürt sorununun çözülmesi noktasında muhalefetin hükümete güç verdiğine dair yorumları değerlendiren Tekin, "Bunun adı Erdoğan olur, Ahmet olur, Mehmet olur. Başbakan olarak kim varsa sorumlu kendisidir. Anaların, bacıların gözyaşı döktüğü bir ortamda Cumhuriyet Halk Partisi olarak, ana muhalefet olarak Türkiye'de çözülmesi gereken hangi sorunlar varsa iktidara biz bu konularda destek vermek istiyoruz ancak maalesef iktidarın bu konularda bir yol haritası yok. Bütün geçmiş dönemlere baktığımızda, oraları irdelemek istemiyorum, şimdi çıkmaz bir sokağa girmiştir. Burada Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapılması gereken, Türkiye'nin büyümesi için yapılması gereken ne varsa elbette biz destek veririz. Geri kalan Başbakanın, iktidarın sorumluluğundadır. Nasıl bir yol haritaları var, doğrusu bunu da hiçbirimiz bilmiyoruz" şeklinde konuştu.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in Kaman’a yaptığı ziyaret siyasi kulislerde önümüzdeki ay yapılacak CHP Kurultayı öncesi nabız yokladığı şeklinde yorumlandı.

Haber: Kırşehir Çiğdem

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 21 Haziran 2012 18:19

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica