"Suriye konusunda kimin kandırdığını araştırıyoruz"

CHP Genel Sekreteri Gürsel CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, AKP'yi Suriye politikaları nedeniyle esprili bir dille eleştirerek, "Hukukla, emniyetle, çözüm süreciyle, Ergenekon'la ilgili kimin kandırdığını biliyoruz. Ama Suriye konusunda kimin kandırdığını araştırıyoruz" dedi.

"Failler hâlâ yakalanmadı"
Tekin, Sultangazi Gazi Mahallesinde 2 Ağustos'ta başından vurularak ağır yaralanan ve 56 gündür yoğun bakımda tedavisi süren 17 yaşındaki Ahmet Emre Çavuş'u hastanede ziyaret etti. Ziyaret sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, faillerin neredeyse 60 gün geçmesine rağmen yakalanamadığını hatırlatarak "Emniyet ve valiyi göreve davet ediyorum. Bir başka yurttaşımızın yaşamaması için öncelikle yapmamız gereken hepimizin silahları toprağa gömmesi gerekiyor" şeklinde konuştu.
Anne Zeynep Çavuş ise "Benim oğlum bir damla suya muhtaç ama ona bunu yapan elini kolunu sallayarak geziyor" diye konuştu.

"Yanlış dış politika"
Ziyareti ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Tekin, Suriye konusundaki son gelişmeleri şu ifadelerle yorumladı: "Şimdi sayabilirim dizi dizi, iktidarın özellikle ifadelerinde kandırıldık yanıltıldık. Maalesef Suriye konusunda da kandırılmışlar. Ama kimin kandırdığını bilmiyoruz. Mesela hukukla ilgili emniyetle ilgili Ergenekon ile ilgili kimin kandırdığını biliyoruz. Çözüm süreciyle ilgili biliyoruz. Ama Suriye konusunda kimin kandırdığını araştırıyoruz. Meselelerin tamamının yanlış dış politikadan kaynaklandığını unutmayın. 1 Kasım'da ilk işimiz bu süreci sadece kendi coğrafyamızda değil Ortadoğu'da da değiştireceğiz."

Haber: Birgün

    Pazar, 27 Eylül 2015 11:15

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica