Şimdi "Mutlu" musun?

Taksim Dayanışması, Taksim yayalaştırma projesinin iptalinin ardından Gezi Parkı'na çağrı yaptı ve Polis Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'na giden yolları kapatırken, parka gitmek isteyenlere gaz bombası ve tazyikli suyla müdahale etti.

İstiklal Caddesini polis abluka altına aldı. Çok sayıda gözaltına alınanların olduğu bildirildi. Polisin müdahalesiyle birlikte Taksim metro seferleri de iptal edildi.

Taksim Dayanışması ve aralarından CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin ve İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, mahkeme kararını dağıttı. Ardından meydana çıkmak istediklerini ifade ettiler. İzin verilmedi. Levent Tüzel, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'yu aradı. Valinin Tüzel'e dönülmesi beklenilmeden müdahale başlandı. TOMA aracının önüne geçen Tüzel ve Tekin'e polis gazlı suyla müdahale etti. Ardından polis İstiklal Caddesine gaz bombaları ve TOMA'dan sıkılan tazyikli suyla müdahale etti. İstiklalin girişinde müdahalenin yapıldığı sırada Galatasaray Lisesinde de polis TOMA'larla kitleye müdahale etti. Polis müdahalesi Galata Kulesi'ne kadar sürdürdü.

Haber: Evrensel

    Pazar, 07 Temmuz 2013 12:35

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica