17 Aralık korkusu bitmiyor

MYK toplantısının bitiminde konuşan CHP Genel Sekreteri Tekin, 17 Aralık'la ilgili verdikleri ilanların iktidar baskısıyla engellendiğini belirterek "Gerekirse kendi çaremizi buluruz" dedi.

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, partisinin MYK toplantısı bitiminde önemli açıklamalarda bulundu. Tekin, "İktidar baskısı yüzünden reklam şirketleri 17 Aralık ile ilgili bilboardlarımızı asmıyor" dedi. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın torpil iddialarına ilişkin yaptığı açıklamalara ilişkin Tekin, "Arınç'a da çocuğuna da teşekkür ediyorum kirliliğe bulaşmadığı için. Geldiğimiz ülke fırsatlar ülkesi olduğu için çürümüş bir ülke olduğu için bunları söylemek zorunda kalıyoruz. Arınç'ın söylediği cümle de anlam ifade ediyor. Hükümeti sözcüsü itiraf etmek zorunda kalıyor" dedi.

Çoğu çeteleşmiş!
Birçok AKP'linin isminin yolsuzluklara karışmasına da değinen Tekin, "Devletin tepesindeki hükümetin üçte biri çeteleşerek devleti nasıl soyar uygulamasını bütün dünya gördü. Sakın dört Bakan değil, bir çok Bakan daha var. Dört Bakan suç üstü olmuştur. Bir babanın evladından kutsal nesi olabilir? Kirli işlere çocuklarınızı bulaştırıyorsunuz" dedi.

"Kendi çaremizi buluruz"
CHP olarak kullanacakları billboard konusunda yaşadıkları sıkıntılara vurgu yapan Tekin, "Sakın ha 17-25 Aralık'ta bunu kabul etmezseniz, size dar ederim. Paramı veriyorum ya. Kendi paramla Türkiye'de bir daha bu rezalet yaşanmasın diye billboard yaptıracağım. 40 tane numara çekiyorsunuz. Bu firmaların sahiplerinin kimler olduğunu da biliyorum. Umuyorum yarına kadar bu teklifime cevap verirler. Vermezlerse ne olur? Kendi çaremizi buluruz. Ayaklı billboard olarak dolaşırız. Paramızı da vermeyiz. Ama size para vereceğiz. Size 24 saat süre veriyorum. Öyle numaralar çekmeye kalkışmayın" diye konuştu.

"Vazgeçin"
Tekin, "Dünyanın hiçbir yerinde otoriter yapılaşma ile sıkıyönetim ile kimse ayakta kalabilmiş değildir. "İnsanların en duygusal alanlarını kullanarak yapmayın. Dini imanı kullanıyorsunuz. Doğru siz ilk mücahittiniz. Ama müteahhitlik döneminizi din ile kapatamazsınız. Bundan vazgeçin. Öyle bir anayasa yapalım ki hepinizin güvencesi olsun. Hatta polisle gezme gereği bile duymayın. Aksi takdirde 1000 değil 5000 polisle de gezseniz de gece rahat uyuyamazsınız" açıklamasında bulundu.

Tekin, konuşmasının sonunda "İstanbul rant planı" yazılı bir haritayı da basın mensuplarına göstererek isteyenlerin haritanın fotoğrafını çekebileceğini söyledi.

Haber: Birgün

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 13 Aralık 2014 10:52

Bağlantılı Konular