"Çalınan oylarımız için AiHM'e kadar gideriz"

30 Mart seçimlerinde Kağıthane'de bazı sandıklarda seçim sonuçlarının AKP lehine değiştirildiği iddiaları üzerine sandık başkanlarına açılan davaya izleyici olarak katılan CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, adliye önünde açıklama yaptı.

Tekin, "Bu mücadele sadece Kağıthane ile sınırlı kalmayacak. Sadece İstanbul Adliyesi ile sınırlı kalmayacak Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) kadar gideceğiz. Her yurttaşımız için bir rey, siyasetçi için, devlet için bir namustur, bir şereftir, haysiyettir" diye konuştu.

İstanbul Kağıthane'de seçimlerin ardından CHP yönetimi sandıklardaki oylarının AKP'liler tarafından "çalındığını" iddia etti, itirazlarının ardından itiraza konu 57 sandığın 36'sını ilçe seçim kurulu kabul etti. Yapılan itiraz üzerine 15 tanesini de il seçim kurulu kabul etti. 29 tane dava devam ediyor.

Tekin, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç'un KPSS sınavına ilişkin iddialarına da değinerek, "Hangi hırsızlıktan bahsedelim? KPSS sınavları, bunlar çalınabilecek durumdaysa vay bizim halimize. Ama Türkiye merak etmesin Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi var. Sonuna kadar bunların mücadelesini vereceğiz" diyerek sonlandırdı.

Haber: Yurt Gazetesi

Anahtar Kelimeler
    Salı, 09 Aralık 2014 10:02

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica