CHP'den adliyeye kara gün tuzu

CHP örgütleri, 17 Aralık soruşturmasının kapatılmasını 81 ilde adliyelere siyah çelenk koyarak protesto etti. Tekin ve Yılmaz, "ortalığın yolsuzluk, rüşvet ve pislik nedeniyle koktuğunu" belirterek adliye önüne tuz döktü.

CHP Ankara İl Örgütü, Ankara Adliyesi'ne, üzerinde "Adaletin kara günü" yazılı siyah çelenk bırakarak protesto etti. CHP'liler, "Ortalık yolsuzluk, rüşvet ve pislik kokuyor" diyerek adliye önüne tuz serperken, aynı zamanda ayakkabı kutusu da bıraktı. Eyleme CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin ile Mustafa Balbay, Levent Gök, Aylin Nazlıaka, Gülsüm Bilgehan'ın da arasında bulunduğu milletvekilleri katıldı. Partililer, "Hırsızları biliyoruz, adalet istiyoruz", "Gün gelecek, devran dönecek, hırsızlar halka hesap verecek", "Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk" şeklinde slogan atarken üzerinde "Zafer saat kaç", "Kaç İsmail kaç" yazan dövizler açtı.

Açıklamanın ardından Gürsel Tekin ve Yılmaz, "ortalığın yolsuzluk, rüşvet ve pislik nedeniyle koktuğunu" belirterek adliye önüne tuz döktü. 17 Aralık'ta Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan'ın evinde çıkan para dolu ayakkabı kutularına da gönderme yapılarak, adliye önüne boş ayakkabı kutuları da konuldu. İstanbul'da da CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile CHP Genel Başkan Yardımcısı Ercan Karakaş, milletvekilleri Akif Hamzaçebi, Sezgin Tanrıkulu, Melda Onur, Kadir Gökmen Öğüt, Haluk Eyidoğan ve Mahmut Tanal, çok sayıda ilçe başkanıyla Çağlayan'daki istanbul Adalet Sarayı önüne "Adaletin kara günü" yazılı siyah çelenk bıraktı. İzmir'de de "Hırsız vaaar!" diye bağıran partililer, "Sümeyye geldi mi?", "Yeni Türkiye'de çalmak bedava" pankartları açarak adliyenin önüne siyah çelenk kondu. CHP'nin siyah çelenk eylemi Türkiye genelinde yapıldı.

Haber: Cumhuriyet

    Salı, 21 Ekim 2014 11:46

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica