CHP, bayramdan sonra seçim startını veriyor!

Gürsel Tekin, genel seçimler için "seferberlik" ilan ettiklerini söyledi. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından olağaüstü kurultayla kadrolarını yenileyen CHP genel seçimlere "seferberlik" taktiği ile hazırlanacak. CHP kadroları Kurban Bayramı'nın ardından seçim startını vermeye hazırlanıyor.

Konuyla ilgili olarak SÖZCÜ'ye konuşan Genel Sekreter Gürsel Tekin, Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla milletvekilleri, Parti Meclisi üyeleri ve tüm Genel Başkan yardımcılarının bayram sonrası 81 ile ziyaretler gerçekleştireceğini kaydetti.

Tekin, CHP'nin seçim taktiğinin değiştiğini belirtti ve şöyle devam etti:

"Anadolu'yu gezeceğiz"
"Dünya kamuoyunda ve yolsuzluk konusunda iç poltikada yıpranan hükümet ile ilgili sorunlar bu seçimlerde birinci gündem maddemiz olmayacak. Anadolu'yu köy köy gezerek, vatandaşın sorunlarının çözüm yollarını içeren projelerimizi anlatacağız. İşsizlik, yoksulluk ve çözüm yolları bizim seçim sürecinde birinci gündem maddemiz olacak. Sadece Kılıçdaroğlu değil tüm kadrolar, belediyelerimiz ve örgütlerimizle teyakkuzda olacağız."

İlk ziyaret Uşak...
Kılıçdaroğlu'nun seçim startını Uşak ve Manisa'dan başlatacağını da belirten Tekin, "Önümüzde Türkiye Cumhuriyeti'nin varlığını şekillendirecek bir seçim var. Bu gidişattan rahatsız olan yurttaşalarımızı CHP'ye bekliyoruz. Gelin Türkiye'nin geleceğini inşa edelim."

Haber: Sözcü

Anahtar Kelimeler
    Perşembe, 25 Eylül 2014 10:38

Bağlantılı Konular