Şok eden kayıt!

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in dinlettiği ses kaydında Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan olduğu öne sürülen kişi karma eğitim sistemini eleştirerek "Ya kız ya erkek olarak planlayalım. Kız-erkek aynı kampüs içinde düşünmeyelim" diyor.

Gazetecilere dinletti
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin dün parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında aralarında Başbakan Erdoğan'ın oğlu ve TÜRGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) Başkanı Bilal Erdoğan'ın da bulunduğu bazı kişilerin görüşmelerinden oluştuğu iddia edilen ses kaydmı dinletti. Kayıtta Bilal Erdoğan olduğu öne sürülen kişi okullar için ''Kız-erkek aynı kampüs içinde düşünmeyelim. Kızlarla erkeklerin aynı binada kaldığı YURTKUR yurtlarında arzu edilmeyen vakalar oluyor" dedikten sonra özel imam hatip liselerinin gerçekçi olmadığını öne sürüp "Özel okullar haftada 11 saat din dersi versin" diyor.

"Eğitimi sıfırlamış"
Ses kaydmı dinlettikten sonra konuşan Gürsel Tekin "Bilal Erdoğan sadece parayı sıfırlamakla yetinmemiş, aynı zamanda milli eğitimin nasıl sıfırlanacağıyla da meşgul olmuş. Onunla da yetinmemiş büyükşehirlerde TÜRGEV'e devredilen veya devredilecek arsaların imar uygulamalarının nasıl olması gerektiği organizasyonunu da yapmış. Biz zannederdik ki kızlı-erkekli yurtların proje mimarı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'dır. Anladık ki bu ülkenin milli eğitim bakanı yok, Bilal'ı var. Eğitime de Bilal karar veriyormuş" dedi.

Haber: Posta

    Salı, 05 Ağustos 2014 13:37

Bağlantılı Konular