"İhsanoğlu rahat nefes aldıracak"

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, önceki gün Eminönü'nde Hazreti Muhammed'in soyundan gelen Seyit Ali Efendi yatırını ziyaret etti. Ziyaretinin ardından Tekin, Eminönü sokaklarında esnafla konuştu.

Ziyaret sırasında Milliyet'in eşlik ettiği Tekin, cumhurbaşkanlığı seçiminde ilk turda İhsanoğlu'nun kazanacağını dile getirerek, "Ben umut ediyorum ki Türiye'de vatandaş sağ duyuludur. Birinci turda inşallah Ekmel Bey cumhurbaşkanı seçilecek ve Türkiye bir nefes alacak. Sadece Türkiye değil Ortadoğu rahat bir nefes alacak" dedi.
Ziyaret ettiği yatıra ilişkin Tekin, "Bu yapı sadece Türk dünyası için değil İslam alemi için son derece önemli. Yatırın bulunduğu bölgede doğalgaz yok, neresi burası tarihi yarımada, neden yok? Çünkü yatır yok sayılarak tecrit edilecek. Eğer bu yatır yarın açılırsa burayı dönüştürmek daha zorlaşacak. Buradaki rantlı dönüşümü daha rahat sağlayacak. Buradaki şahsın ne kadar önemli olduğunu tüm İslam alemi bihr. Buranın tarihinin yarımadada çok büyük önemi var. Hani İstanbul'u değiştirip dönüştürmüşlerdi?" diye konuştu.

 

Haber: Milliyet

    Pazar, 27 Temmuz 2014 12:22

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica