"Hükümet buradan yükselen feryatları duymalıdır"

Türkiye Nakliyeciler Federasyonu Başkanı Deniz Yük ve çok sayıda nakliyeci ile görüşen CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, IŞİD'in elinde 28 Türk tır şoförünün bulunduğunu söyledi. Nakliyecilerin sorunlarını dinleyen Tekin, "Hükümet buradan yükselen feryatları duymalıdır" diye konuştu.

CHP Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, Irak'ta IŞİD tarafından rehin tutulan Türkiyeli nakliyecilerin meslektaşları ile bir araya geldi. Ankara'da bulunan Türkiye Nakliyeciler Federasyonu Genel Merkezi'ni ziyaret eden Tekin, Federasyon Başkanı Deniz Yük ve çok sayıda nakliyecinin sorunlarını dinledi.

"28 Türk tır şoförü IŞİD'in elinde rehin"
28 arkadaşlarının şu an Irak'ta IŞİD zulmüyle alıkonduğunu ve hiçbir haber alınamadığını belirten nakliyecileri dinleyen Tekin, Bülent Arınç'ın rehineler hakkında verdiği "Büyütecek birşey yok!" demecinin gerçeği yansıtmadığını, nakliyecilerin çok büyük zorluklarla çalıştığını ifade etti.
Başkan Deniz Yük ile görüştükten sonra açıklama yapan Tekin, Irak'ta IŞİD'in elinde 28 Türk Tır şoförünün bulunduğunu belirterek, şunları söyledi: "Ailelerinden uzakta zor şartlarda ekmek parası peşinde koşan kamyoncularımızın sorunları saymakla bitmez. Üstüne üstlük bir de can güvenlikleri olmadan, verimli çalışma şartlarından uzak direksiyon sallıyorlar. Bugün buradan yükselen feryatları hükümet duymalıdır. 28 arkadaşlarından haber alamadıklarını, IŞİD'in elinde rehin olduklarını söylüyorlar. Bülent Arınç çıkmış "büyütecek bir şey yok" diyor. İnsan hayatından ve can güvenliğinden daha büyük ne olabilir? Ekmek parası kazanmak için zor şartlarda ter döken bu insanları biz görüyoruz, hükümet de biran evvel bu sese kulak vermeli."

Haber: Yurt Gazetesi

    Salı, 17 Haziran 2014 10:32

Bağlantılı Konular