Gürsel Tekin soL'a konuştu: Mehmet Ali Alabora CHP'den belediye başkan adayı olacak mı?

CHP’nin Gezi Parkı eylemlerine ile ilgili eylem planı hazırladığına dair basında çıkan haberler konusunda görüştüğümüz Gürsel Tekin, “Belediye başkanlığı adaylık teklifleri ile ilgili haberler doğru değil, diğer haberler ise Gezi Parkı olaylarından bağımsız çalışmalar” dedi.

CHP’nin Gezi Parkı eylemlerine ile ilgili eylem planı hazırladığına, bu kapsamda Mehmet Ali Alabora'ya Beyoğlu Belediye Başkanlığı için teklif götürüleceğine dair basında çıkan haberler konusunda görüşüne başvurduğumuz CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, eylemler sırasında öne çıkan bazı isimlere belediye başkanlığı önerileceğine ilişkin haberleri yalanladı ve özellikle gençler ile ilgili yürütülen çalışmaların ise Gezi Parkı eylemlerinden önceye dayandığını ve olaylarla ilgili olmadığını söyledi.

Konuyla ilgili ilk olarak aradığımız CHP Genel Merkezi, henüz bir taslak üzerinde çalışıldığını ve basında çıkan haberlerle ilgili resmi bir açıklama yapamayacaklarını belirtti. Bunun üzerine, Gezi Parkı eylemlerinde yer alan Gürsel Tekin’i aradık ve eylem planıyla ilgili çıkan haberleri sorduk.

"Kapımız zaten her zaman açık"
Bazı isimlere belediye başkanlığı adaylıkları teklif edilmesinin hiçbir şekilde gündeme gelmediğini ifade eden Tekin, bu yönde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Tekin öte yandan farklı isimlere zaten her zaman kapılarının açık olduğunu ve bu yönde katılımların olması durumunda bundan mutluluk duyacaklarını söyledi.

Gençlik çalışmalarımız öncesinden planlanmıştı
Tekin, haberlerde yer verilen, Gezi Parkı eylemlerine katılan gençlerle diyalog kurma çabası kapsamında “Gençlik Çalıştayı” düzenleneceğine ilişkin haber için ise, “Bu çalışmalar zaten öncesinden planlanmış çalışmalardır, Gezi Parkı olaylarıyla ilgisizdir” şeklinde görüş bildirdi.

Ülkede halkın sıkıntılarını anlamaya dönük sosyolojik çalışmaları bütün illerde yürütmekte olduklarını bildiren Tekin, bu çalışmaların da önceden planlanmış olduğunu Gezi Parkı eylemleriyle birlikte gündeme gelmediğini ifade etti.

Haber: soL

    Perşembe, 20 Haziran 2013 16:03

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica