Tekin'den, Beymen mağazalarına destek

CHP'li Gürsel Tekin, sembolik olarak alışveriş yaptığı Boyner Holding'e alt Beymen mağazasındaki açıklamasında, "Berkin Elvan'ın ölümüne bütün dünya ayağa kalkarken, duyarlı bir iş adamı son derece vicdanlı bir açıklama yaptı.  'Ölünün arkasından müzik çalınmaz', talimatı verdiği için, hedef haline geldi. Biz Sayın Cem Boyner'in, Sezen Aksu'nun birçok sanatçının yalnız olmadığını, iş dünyasında hiç kimsenin yalnız olmadığını ifade etmek için buradayız" dedi.

Bağdat Caddesi Erenköy'de bulunan mağazada alışveriş yaptıktan sonra, basın açıklamasında bulunan Gürsel Tekin, son günlerde yaşanan gündemdeki olayları değerlendirdi. Beymen mağazasından alışveriş yapmasının bir öneminin olduğunu ifade eden Tekin, şöyle konuştu: "Başbakan dün bir iş adamını tehdit edip, hedef göstererek boykot çağrısında bulunduğu için, biz de burada tepki göstererek bir basın açıklaması yapmak istedik. Berkin Elvan'ın ölümüne bütün dünya ayağa kalkarken, duyarlı bir iş adamı, son derece vicdanlı bir açıklama yaparak, 'ölünün arkasından müzik çalınmaz', talimatı verdiği için hedef haline geldi. Biz Sayın Cem Boyner'in, Sezen Aksu'nun birçok sanatçının yalnız olmadığını, iş dünyasında hiç kimsenin yalnız olmadığını ifade etmek için buradayız. Hangi siyasal düşüncede olursa olsun, bunu Ülker grubuna yapsa, Ülker grubu için de aynı eylemi yaparız."
"CHP olarak inşallah bizim iktidarımızda, Türkiye'deki bütün iş dünyası ve farklı siyasal düşüncede olan insanlar, gazeteciler, gazete patronları tehdit edilmeyecek. Tam tersine kendilerini özgürce ifade edebileceği imkanları ve olanakları tanıyacağız. Bunu kabul etmek mümkün olabilir mi? Son derece insani bir açıklamadan dolayı, bir ülkenin başbakanının bu açıklamasını şiddetle kınıyorum."

Haber: Ana Yurt

Anahtar Kelimeler
    Cumartesi, 15 Mart 2014 13:35

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica