Erdoğan'a Mussolini benzetmesi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Başbakan Erdoğan için, "Bir ayağı Hitler, bir ayağı Goebbels, kafası Mussolini" benzetmesi yaptı.

Gezi Parkı direnişiyle başlayıp Türkiye'ye yayılan eylemlere karşı AKP'nin ve Erdoğan'ın tavrına ilişkin, Gürsel Tekin yazılı açıklama yaptı. Tekin, açıklamasında "Kişisel kin ve ihtiraslarını tatmin etmek isteyenleri, zihniyet itibariyle bir ayağı Hitler'de, bir ayağı Goebbels'de, kafası Mussolini'de olan iktidar sahiplerini, dinleme, fişleme konusunda ustalarına rahmet okutacak çirkinliğe ulaşan ve hatta onları geçen Başbakan'ı hem kınıyor hem de uyarıyorum" dedi.

AKP'nin 11 yılık iktidarında karşıt olan kim varsa özel hayatına müdahale edildiğini, dinlendiğini, izlendiğini, fişlendiğini ve kasetlendiğini söyleyen Tekin, "Başbakan Erdoğan döneminde fişleme, dinleme en çirkefçe bir anlayışla sürdürülüyor. Mafya yöntemlerinin uygulandığı dinlemelerin Sayın Genel Başkanımıza kadar uzandığını biliyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu'nun nefesinin, yakın çevresinin dinlendiği ve izlendiği bizzat iktidarın itirafıdır ve bu çirkinlik kamuoyu tarafından bilinmekBu yol yol değildir" dedi.

Haber: SOL

    Cuma, 14 Haziran 2013 10:32

Bağlantılı Konular