"Seçimden önce notere gidip oy tahminimi tasdik edeceğim"

Posta Gazetesi yazarı Candaş Tolga Işık, Gürsel Tekin'in Kadıköy adaylığı ve yerel seçimlerdeki oy oranıyla ilgili iddialı sözlerini köşesine taşıdı.

Cansaş Tolga Işık'ın yazısının satır başları şöyle:

"Kadıköyden aday olmadım çünkü..."
"Gürsel Tekin uğradı dün gazeteye... "Kadıköy'e neden aday olmadınız?" diye sordum. "Bu dönem genel merkezde daha faydalı olacağıma inanıyorum. Kadıköy'den aday olmamın partiye çok büyük bir faydası olacağını düşünmüyorum" dedi.

Gürsel Tekin gibi İstanbul'u iyi bilen, siyasi zekası son derece gelişmiş bir teşkilat adamının Kadıköy adaylığı Sarıgül'ün büyükşehirde alacağı oyları da artırırdı. Bunu düşünerek itiraz ettim. Tekin gülerek cevap verdi: "Kadıköy'de ben ya da bir başka arkadaşımın adaylığı çok büyük ve dinamikleri gereği CHP aynı oyu yine alır. Söylediğiniz gibi bir bakış açısı ile yaklaşıyor olunsaydı benim Ümraniye'den, Bağcılar'dan veya Pendik'ten aday gösterilmem gerekirdi. Bizim parti olarak daha fazla oya ihtiyacımız olan yüksek seçmen sayılı ilçeler bunlar..."

Kadıköy'ü kabul etmeyen Gürsel Tekin Ümraniye'yi kabul eder miydi? "Bu farklı bir olay! Böyle bir strateji ile yaklaşılsaydı ben de ona göre değerlendirirdim."

"Seçimden önce notere gidip oy tahminimi tasdik edeceğim"
Gürsel Tekin öngörüleri kuvvetli bir politikacı.Yakalamışken 30 Mart'taki yerel seçimle ilgili tahminlerini sordum. Tekin, seçim sonuçlarına dair ciddi manipülasyon kaygısı olduğunu gösteren çok tartışılacak sözler söyledi: "Türkiye şu anda tam anlamıyla bir polis devleti oldu. Bu ortamda sandık güvenliğinden söz edilemez. Şayet bu şekilde devam ederse sonucu tahmin etmek zor değil! Seçimden 15 gün önce notere gidip tasdik ettireceğim, eğer söylediğim çıkmazsa hiçbir şey bilmiyorum."

 

Haber: Posta

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 21 Şubat 2014 09:04

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica