CHP'li Tekin, eylemi bitirecek şartı açıkladı

Taksim Gezi Parkındaki direnişçileri ziyarete gidip onlarla sohbet eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Erdoğan'ın özür dilemeden Gezi Parkı eylemlerinin bitmeyeceğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Sayın Başbakan'ın demokrasiden, özgürlükten nasibini alması gerekiyor" dedi.
 
CHP genel başkan yardımcıları Tekin ve Sezgin Tanrıkulu ile milletvekilleri Süleyman Çelebi, Ali Özgündüz ve Hüseyin Aygün, Taksim Gezi Parkı'na gelerek, eylemcilerle bir süre sohbet etti. Tekin, burada yaptığı açıklamada, Gezi Parkı eylemlerinin sona ermesi için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın özür dilemesi gerektiğini savundu.
 
Gürsel Tekin, "Buradaki talep, demokrasi, özgürlüktür. Ne zaman ki 'Evet kardeşim, ben demokrasi ve özgürlük taleplerinizi ciddiye alırım' diyecek, o zaman, aksi takdirde böyle ceberut bir sistemle burayı bitirmesi söz konusu değil. Şu ikiyüzlülüğe bak. Bir taraftan çarşamba günü görüşme talep ediyor, tam organize bir iş, salı günü operasyon yapıyor. Sonra çıkıp o kürsüden, 'Operasyon başarıyla bitmiştir' diyorsun. Sayın Başbakan'ın demokrasiden, özgürlükten nasibini alması gerekiyor" şeklinde konuştu.
 
Caddede revir, Gümüşsuyu'nda mobil büfe
Bu arada, göstericilerin, Divan Oteli'nin önünde, cadde üzerinde şerit çekerek, polisin müdahalelerinden etkilenenler için revir oluşturduğu öğrenildi.
 
Öte yandan, Büyükşehir Belediyesinin mobil büfesi tarafından Gümüşsuyu Caddesi'nde polislere ve basın mensuplarına kumanya ve içecek dağıtıldı. Taksim Meydanı'ndaki temizlik çalışmaları da halen devam ediyor.

Haber: AA

    Çarşamba, 12 Haziran 2013 12:26

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica