"Cam gibiyim"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, gazetecilerle bir araya geldiği kahvaltıda, "İtaatkâr değil, itirazcı bir kültürden geliyorum. Hayatımın hiçbir alanında yavşak ilişkilerim olmadı. Düz adamım, cam gibi. Burada ne söylüyorsam evimde onu söylerim" dedi. 

 

Gürsel Tekin, düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:
"2 ay önce 'Olağanüstü hal dönemine giriyoruz' dediğimde, eleştirenler olmuştu. Şu anda olağanüstü hal değil, modern bir darbeyle karşı karşıyayız. Özel Yetkili Mahkemeler yıllardır insanların canını yakarken bugün nereden aklınıza Özel Yetkili Mahkemeler'i kaldırmak geldi? Sadece çocuklarınıza dokunacağı için. 2010'da "Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu'nu böyle oluşturacağız" dediler. Şimdi ne oldu, ansızın bu HSYK paralel yapının bir parçası haline geldi? Çünkü çocuklarınızı ve sizleri suçüstü ettiği için geldi.

Siyaset kirlenince bu kirlilik her alana yansıyor. İstanbul'da belediye başkan aday adayı olduğumu ilan ettim; Sayın Sarıgül lehine karar verildi. O dönem bana akıl verenler "Gürsel Tekin İstanbul'a değil daha yüksek yerlere layık" diyorlardı. Aynı adamlar "Kadıköy'e aday olmalı" dediler. Bayburtlu hemşerim Almanya'ya ilk kez gidiyor ve diyor ki "Burada insanlan ölünce sabun yapıyorlarmış". Çaresiz işe de ihtiyacı var, Almanya'ya gidecek, yapacak bir şey yok. Ölürse de sabun olacak, o da "Vallahi köpürursem şerefsizim"diyor. Beni köpürtmek istediler de köpürmeyeceğim."

 

Haber: Hürriyet

    Pazartesi, 17 Şubat 2014 12:13

Bağlantılı Konular