"Seçim Türkiye'nin geleceğini tayin edecek"

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 30 Mart'ta sadece bir belediye başkanı seçilmeyeceğini, aynı zamanda Türkiye'nin geleceğinin tayin edileceğini ifade etti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, "Bu ülkenin Başbakanı'na, bu ülkenin yöneticilerine kim tuzak kurarsa önce karşısında CHP'yi bulur. Sana biri dışarıda tuzak kurmuşsa, sana hepimiz kalkan oluruz ama senin yolsuzluklarını ortaya çıkardığı için bunu tuzak gibi topluma yedirmeye kalkıştığında yine karşında CHP'yi bulursun." dedi.

Gürsel Tekin, partisinin Boğazlıyan İlçe Başkanlığı ziyaretinde yaptığı konuşmada, 30 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerin önemine değindi. 30 Mart'ta sadece bir belediye başkanı seçilmeyeceğini, aynı zamanda Türkiye'nin geleceğinin tayin edileceğini ifade eden Gürsel Tekin, "90 yıllık cumhuriyet tarihinde olmadığı gibi, dünyanın hiçbir yerinde olmayan işlerle meşgulüz. Düşünün, Türkiye'de siyasetçinin rüşvete ve yolsuzluğa bulaşması sadece bugüne mahsus değil ama bu noktaya kadar da gelmiş değildi. İşte 'Paralel devletti, bize tuzak kuruldu...' Bu ülkenin Başbakanı'na, bu ülkenin yöneticilerine kim tuzak kurarsa önce karşısmda CHP'yi bulur. Sana biri dışarıda tuzak kurmuşsa, sana hepimiz kalkan oluruz ama senin yolsuzluklarını ortaya çıkardığı için bunu tuzak gibi topluma yedirmeye kalkıştığında yine karşında CHP'yi bulursun." dedi. Yolsuzluk iddialarının sadece siyasi parti meselesi olarak algılanmaması gerektiğini belirten Gürsel Tekin, sivil toplum kuruluşları ve sendikaların sessiz kalmaması gerektiğini dile getirdi.

CHP'nin yolsuzlukları ortaya çıkarmak için elinden geleni yaptığım vurgulayan Gürsel Tekin, şöyle devam etti:
"Bu mesele sadece CHP'nin aşabileceği mesele değil. Bu sorun Türkiye'de 76 milyon insanın kendisine görev edinmesi gereken bir sorundur. Herkesin parası çalınıyor, bir kişinin değil. AKP'ye oy veren seçmenin de parası çalınıyor. Bu sessizliği anlamış değiliz. Polis belli bir noktaya geliyor, 'Seni görevden aldım. Oraya dokunamazsın.' Oraya kanun çıkardın, buraya yasa çıkardın. Ülkenin çivisi çıktı. Bu çiviyi de düzeltebilecek bir tek mecra var, o da millettir. 30 Mart'ta seçmen sandığa gidecek. Ülkemizin geleceği için CHP'ye oy verilmek zorunda."

Haber: Hürses - AA

    Perşembe, 06 Şubat 2014 09:27

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica