Doğal iletişimi engellemek diktatörlük!

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, internete sansür girişimlerine sert tepki göstererek, "İnsanların en doğal iletişim haklarını kaldırırsan bu diktatörlüğe girer. Bu baskılarla bunun önüne geçemezsiniz." dedi.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, 17 Aralık yolsuzluk operasyonnun ardından istifa eden eski bakanlarla ilgili fezlekelerin hâlâ Meclis'e gelmediğini belirterek, gelmeyen fezlekeleri parti olarak protesto edeceklerini söyledi. Gürsel Tekin, "CHP teşkilatları, Adalet Bakanlığı önünde eylem yapacak." dedi.

Gürsel Tekin, Meclis Başkanı Cemil Çiçek'i makamında ziyaret etti. Ziyaretin ardından, Meclis'te basın toplantısı düzenleyen Gürsel Tekin, "Eski bakanlarla ilgili fezlekelerin niye Meclis'e gelemediğini sordum. Sizinle paylaşamayacağım çok önemli şeyler de konuştuk. Umut ediyorum, bu olup bitenler, kirlenmiş Türk siyasetini arındırır. Bu fezlekelerin ivedilikle gelmesi için CHP teşkilatlarımız başta Adalet Bakanlığı olmak üzere çeşitli illerde eylem yapacağız." dedi.

Türkiye'de olağanüstü hal döneminin yaşandığını öne süren Gürsel Tekin, "Bu olağanüstü hal döneminin yasası yok ama, uygulamaları aynen yapılıyor. Hatta daha da ötesinde yapılıyor. OHAL dönemlerinde yaşananların aynısı yaşanıyor." diye konuştu. Başbakan Erdoğan'a, "Dört eski bakanla ilgili iddialar doğru değilse, neden görevden aldınız?" diye soran Gürsel Tekin, 17 Aralık yolsuzluk operasyonunda tutuklanan İranlı iş adamı Reza Zarrap'ın, ofisine girip çıkanların mobese kayıtlarının kamuoyuna açıklanması gerektiği çağrısını yaptı. Gürsel Tekin, "Siyasetçiler, bürokratlar işadamları burayı yol geçen hanı yapmışlar. Bu işadamının ofisi türbe mi? Ne işleri var burada. Son dönemlerde siyasetin ne kadar kirlendiğini görüyoruz." diye konuştu.

TİB'in, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran'ın yazılı soru önergesinin yayımlandığı internet sitelerine ilişkin uyarısını da değerlendiren Gürsel Tekin, "Sayın Başbakan 2005 yılında, 'E-devlet oluyoruz. Bilgi çağına girdik.' demişti. Şimdi insanların en doğal iletişim haklarını kaldırırsan bu diktatörlüğe girer. Bu baskılarla bunun önüne geçemezsiniz." dedi.

Haber: Yeniçağ

    Salı, 04 Şubat 2014 14:43

Bağlantılı Konular