CHP’li vekillerden Gezi Parkı açıklaması

CHP’li Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu’nun da aralarında bulunduğu grup, Divan Otel önünde Gezi Parkı’yla ilgili açıklama yaptı.

CHP'li Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu'nun da aralarında bulunduğu grup, Divan Otel önünde Gezi Parkı'yla ilgili açıklama yaptı. CHP'li İlhan Cihaner, Taksim'in yayalaştırma adı altında insansızlaştırıldığını iddia etti.

CHP Genel Başkanı Yardımcısı Gürsel, CHP Milletvekilleri İlhan Cihaner, Sezgin Tanrıkulu ve Melda Okur'un da aralarında bulunduğu grup, Taksim Gezi Parkı'ndaki çalışmalar hakkında basın açıklaması yaptı. Gazetecilere konuşan CHP Milletvekili İlhan Cihaner, Taksimdeki çalışmalar sebebiyle hükümete tepki gösterdi. Devletin vatandaşına tuzak kurduğunu iddia eden Cihaner, polisin müdahalesini eleştirdi. CHP Milletvekili İlhan Cihaner, sonuna kadar eylemcilerin yanında olacaklarını belirtti. Cihaner, Taksim'in yayalaştırılma adı altında insansızlaştırıldığını söyledi.

Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Üyesi Hüseyin Demirdizen de gece ve sabaha karşı yapılan polis müdahalesi sebebiyle çok sayıda kişinin yaralandığını savundu. Demirdizen, 6 kişinin kafa travması teşhisiyle hastanede tedavi altına alındığını bir öğretmenin de bacağının kırıldığını ifade etti. Çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcisi de aynı yerde açıklama yaparak Taksim'deki çalışmaların durdurulmasını istedi.

Basın açıklamasının ardından CHP'li vekillerin de aralarında bulunduğu grup, Taksim Gezi Parkı'na doğru yürüyüşe geçti. Grup, bariyerleri yıkınca polisin biber gazlı müdahalesi de geldi. Biber gazından CHP'li vekiller Gürsel Tekin ve Sezgin Tanrıkulu da etkilendi. Olaylarda bazı gazeteciler de yaralandı.

Haber: Cihan

Anahtar Kelimeler
    Cuma, 31 May 2013 13:18

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica