CHP, “Savaşa Hayır” mitingleri düzenliyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, parti olarak "savaşa hayır" demek için illerde toplantılar ve mitingler düzenleyeceklerini ifade etti.

Türkiye'nin zor günlerden geçtiğini savaşla karşı karşıya geldiğini vurgulayan Gürsel Tekin, "Yarın Libya'da, Irak'ta yapılan müdahale Suriye'de olursa bir savaşın içinde kalırız. Artık CHP olarak, bu durumu toplumsal reflekse çevirmek için 'savaşa hayır' mitingleri düzenleyeceğiz." dedi.

"Siz kazanırsınız"
2014'te yapılacak seçimlerin sadece yerel seçim olmayacağının altını çizen Gürsel Tekin, "Aynı zamanda Türkiye'nin geleceği ile ilgili bir referanduma dönüşebilir. Yani daha çok önümüzdeki süreçte rejimle ilgili kaygısı olanların, kişisel yaşamla, demokrasi ve özgürlükle ilgili kaygısı olanlar bu çerçevede oy kullanmış olacak." değerlendirmesinde bulundu. Gürsel Tekin, partide aday belirleme yöntemlerinin farklılık göstereceğine işaret ederek, "Bir kere bizim jargonumuzda 'ben' kelimesi yok. Çıkıp 'birlikte, biz' diyeceğiz. İşte bazıları 'Ben olursak kazanırım' diyor Yok öyle bir şey. Dünyanın hiçbir yerinde de yok, CHP olursa siz kazanırsınız." diye konuştu.

Haber: Aydınlık

Anahtar Kelimeler
    Salı, 03 Eylül 2013 09:59

Bağlantılı Konular

Yandex.Metrica